Mégis részt vesz Magyarország Ukrajna fegyverellátásában

Székely Zoárd 2022-04-12 10:27:13
Az EU külügyi biztosa elmondta, hogy Magyarország is befizeti a saját részét az uniós fegyverszállításba.

Az Európai Unió a tagállamok egybehangzó szavazása eredményeként támogatja az Ukrajnának szánt fegyverszállítást – jelentette ki hétfőn Josep Borrell, az EU külügyi főképviselője.

„Más dolog, hogy Magyarország nem engedi át területén a fegyverszállítmányokat közvetlenül Ukrajnába, de a saját részét befizeti, tehát részt vesz Ukrajna fegyverellátásában"

– tette hozzá.

A fideszesek is megszavazták az orosz gázembargót és Paks 2 leállítását, a fegyverek is mehetnek

Csütörtökön az Európai Parlament elsöprő többséggel fogadott el egy határozatot Ukrajna támogatásáról és Oroszország elítéléséről, írja a 444. A határozat felszólítja az Európai Tanácsot, hogy azonnal állítsák le a földgáz, a szén, az olaj és a nukleáris fűtőanyagok importját Oroszországból. A határozat külön említi a Roszatom magyarországi beruházásának azonnali leállítását, ez Paks 2-ről szól.

Borrell arról is beszélt az uniós külügyminiszterek hétfői ülése után, hogy Oroszország a felelős a globális élelmiszerválságért.

„Ukrán városokat és búzakészleteket bombáznak, valamint megakadályozzák a gabona külföldre szállítását, ezzel „éhínséget gerjesztenek a világban"

– mondta.

(MTI)

Szólj hozzá!

Az LMP Pintér Bencét támogatja Győrben

Az LMP - Magyarország Zöld Pártja a 2024-es önkormányzati választáson a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület jelöltjét, Pintér Bence polgármester-jelöltségét támogatja.

Hétfőn kezdődik a szombathelyi Fürdő utca aszfaltozása

Gázvezeték csere miatt kellett felbontani az útburkolatot.

Kormányinfó: jön a további nyugdíjemelés

Szerdán üléseszett a kormány.

Búcsúsodik a Savaria Karnevál?

Illés Károly szerint ez történik. A kérdés, hogy honnan tudja, ha ott sem volt.

Még mindig tart a vénasszonyok nyara

A pára- és ködfoltok feloszlását követően derült, napos idő lesz.

Elhunyt id. Koman Vladimir

A Király Sportegyesület edzői stábjának tagja 59 éves volt.

Hasba szúrta unokaöccsét egy vasvári férfi

Családi balhé volt. Összesen öten vettek részt a tömegverekedésben.