Milyen esélyei vannak a Real Madridnak a Chelsea ellen a bukmékerek szerint?

ugytudjuk.hu 2022-04-11 16:00:00
A BL-címvédő angolok a kiesést kockáztatják, ha nem sikerül legalább három góllal nyerniük a visszavágón.

A UEFA Bajnokok Ligája negyeddöntő második fordulójának párharcai április 12-13. között kerülnek megrendezésnek. A legizgalmasabb mérkőzés kétségtelenül a címvédő Chelsea és a Real Madrid keddi meccse lesz. Az online sportfogadás hívei is tűkön ülve várják már a visszavágó mérkőzést, hogy megrakják a tétjeiket kedvenc csapatukra. Ezúttal a Chelsea játszik idegenben a Santiago Bernabéu stadionban április 12-én, kedd este, magyar idő szerint 21 órakor.

Az idei szezont megelőzően a Chelsea sohasem kapott ki a Real Madridtól, azonban a Real a negyeddöntő első meccse során végül 3-1-re legyőzte a Stamford Bridge-en, idegenben a Chelsea együttesét, és ezzel megtörte az angol csapat eddigi töretlen sikerét. A Real Madrid új, feltörekvő csillaga, Karim Benzema mesterhármasával igazán nehéz helyzetbe hozta a BL-címvédő Chelsea-t, amely a kiesést kockáztatja, ha nem sikerül legalább három góllal nyernie a visszavágón. A negyeddöntő első felvonásának eseményei után a Chelsea menedzsere, Thomas Tuchel is meglehetősen bosszúsan és kiábrándultan nyilatkozott a csapata játékáról, és hozzátette, hogy

"Ilyen játékkal nem lehet jó eredményre számítani egy Real Madrid elleni BL-negyeddöntőben."

A játéknap további érdekessége, hogy Benzema góljával már 82-nél jár a Bajnokok Ligájában, és ha még három találatot szerez, utoléri a ranglista harmadik helyét elfoglaló Robert Lewandowskit. Az algériai származású francia csatár a negyedik labdarúgó a Bajnokok Ligája történetében Luiz Adriano (2014), Lionel Messi (2016) és Cristiano Ronaldo (2017) után, aki két egymást követő meccsen is képes volt a mesterhármasra.

Az európai futball története során a két csapat mindössze hatszor került szembe egymással, és a legutóbbi meccs volt az egyetlen, amely során a Chelsea alul maradt. A fogadások szerelmesei és a sportfogadási irodák is heves latolgatásokba kezdtek a visszavágó meccs eredményeit illetően. Legtöbbjük a Real Madrid ismételt győzelmét látja esélyesnek, és ezt több érvvel igyekeznek alátámasztani.

A mostani meccs nagy erőpróbát jelenthet a Chelsea-nek, tudván tudva, hogy milyen problémákkal küzködik az angol klub az orosz-ukrán háború és az Abramovicsra kivetett szankciók következtében. Nehéz harcra igyekeznek felkészülni a játékosok Tuchel vezetésével, mivel több játékosuk is kisebb-nagyobb sérülést szenvedett, másrészt pedig mert idegenben különös hátrányból indulnak a Real ellen. Mindezek mellett persze nem szabad elfelejtkeznünk arról sem, hogy idegenbeli meccseik közül hatot sikeresen meg tudtak nyerni.

Azonban a spanyol csapat 2021/2022-es kiírásban elért sikerei mindenképpen komoly előnyt jelentenek számukra – például, hogy a nyolcaddöntőben kiütötték a BL egyik legnagyobb esélyesét, a PSG-t. A koronavírusból nemrégiben felgyógyult olasz Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője is bizakodóan várja a kedd estét, ugyanakkor óvatosan arra is felhívja a figyelmet, hogy komolyan kell venniük a visszavágót, máskülönben nem nyerhetnek.

Tekintve, hogy az elődöntőbe továbbjutás a tét, minden bizonnyal mindkét csapat teljes erőbedobással fog küzdeni a győzelemért, ez magyarázza, hogy előreláthatólág gólokban gazdag mérkőzésnek nézünk elébe. A Real előző hat meccse alatt minden alkalommal hozta a 2.45-es gólarányt, és a Chelsea előző hat mérkőzése közül is négy meccs során is legalább három-három gól született. A spanyol csapatnak ez alkalommal lehetősége nyílik revansot venni a tavalyi szezonért a londoni csapattal szemben, de biztosan szoros küzdelem várható, hiszen a Chelsea sem akar lemondani címvédő álmairól. 

Szponzorált tartalmat olvastál

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.