Oroszország most azzal fenyegetőzik, hogy beperli a Wikipédiát

Fehér Buda 2022-04-07 08:15:00
Nem tetszik nekik az orosz-ukrán háborúról szóló cikk.

Az orosz kommunikációt felügyelő Roskomnadzor befenyítette a Wikipédiát. Az oroszoknak ugyanis szúrja a szemét az orosz-ukrán háborúról szóló cikk, a Roskomnadzor azt mondja, hogy ha nem törlik a cikk néhány kijelentését, akkor 

beperlik a szabad enciklopédiát.

Az orosz jog ezt lehetővé is teszi a Roskomnadzor számára, ugyanis ha a szervezet kérésére egy internetes oldal nem törli a kijelölt anyagokat, akkor 4 millió rubelre, nagyjából 16,5 millió forintra büntethetik.

Az oroszok szemét valószínűleg az szúrhatja, hogy a Wikipédián található, a felhasználók által szerkesztett cikk bemutatja az állítólagos háborús bűnöket, amelyeket az orosz katonák követtek el. Oroszország ezeket azonban erősen tagadja, még akkor is, ha kézzelfogható bizonyítékok támasztják alá ezeket az állításokat.

Nemrég ugyanis olyan műholdas képek jelentek meg Ukrajnáról, amin az látszik, hogy az oroszok általá elfoglalt területeken holttestek fekszenek az utcákon. Az képeken az is látszik, hogy ezeket az embereket a haláluk előtt megkínozták, Ukrajna szerint ez már kimeríti a háborús bűnök fogalmát.

Oroszország szerint a holttesteket azonban az ukrán katonák helyezték el, miután az orosz katonák kivonultak a kérdéses területekről, ám ezt még nem tudták semmivel sem alátámasztani.

Szólj hozzá!

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.