Televíziós interjúban szólította fel Orbánt Zelenszkij, hogy válasszon Moszkva és a "másik világ" között

Fehér Buda 2022-04-05 14:28:00
Megjött a válasz a miniszterelnök vasárnapi, győzelmi beszédére.

Újabb televíziós interjút adott kedden Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Zelenszkij többek között arról beszélt, hogy nehézségekbe ütköztek az ukrán erők, amelyek folyamatosan próbálják kiszorítani az oroszokat Mariupolból. Az elnök szerint a hadi állapot jelenleg rendkívül nehéz a kikötővárosban.

Közben Törökország már bejelentette, hogy ha Vlagyimir Putyin is rábólint, akkor segítenek majd az ukránoknak evakuálni a civileket a háború tépázta városból.

 

Viktor Orbán declares victory in Hungary election

Hungary's nationalist prime minister Viktor Orbán has declared victory in the national election, claiming a mandate for a fourth term as a still-incomplete v...

 

Zelenszkij ezután Orbán Viktornak is intézett pár szót, az elnök azt mondja, a magyar miniszterelnöknek választania kell Moszkva és a "másik világ" között. Az ukrán elnök szerint egyébként Orbán fél az orosz behatásoktól, írja a Guardian.

Orbán vasárnap este, a választást követő győzelmi beszédében Volodimir Zelenszkijt is célkeresztbe tűzte, a miniszterelnök erős ellenfélként célzott Zelenszkijre.

 

Orbán: Akkora győzelmet arattunk, hogy talán még a Holdról is látszik, de Brüsszelből egészen biztosan

Néhány pillanattal azután, hogy biztossá vált, hogy a Fidesz-KDNP újból kormányt alakíthat, Orbán Viktor színpadra lépett. Orbán úgy köszöntötte a támogatóit, hogy „Jó estét kívánok! Egész jól nézünk ki. Talán még sosem néztünk ki olyan szépen, mint ma este. Akkora győzelmet arattunk, hogy talán még a Holdról is látszik, de Brüsszelből egészen biztosan.

Szólj hozzá!

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.