Mindenki Sárvárért Mozgalom: Javasoljuk Németh Zsoltnak, hogy vegye fel a kapcsolatot a Fidesz helyi szervezetével

Fehér Buda 2022-04-05 16:29:00
Az ellenzéki képviselőket tömörítő mozgalom reagált a képviselő tegnapi kijelentéseire.

Tegnap nyilatkozott a lapuknak Németh Zsolt, a sárvári Híd a Jövőnkért önkormányzati képviselője. Németh többek között megemlítette a Mindenki Sárvárért Mozgalmat, elmondta, hogy többet nem kíván együtt dolgozni a mozgalommal. A Mindenki Sárvárért kedden aztán egy közleményt juttatott el a lapunkhoz, amelyet a továbbiakban változtatás nélkül közlünk:

"DON QUIJOTE MAGÁNYOS HARCA SÁRVÁRON 

»Mindegy, hogy mit, csak beszéljenek rólam!« Gábor Zsazsa örökérvényű mondása jutott az eszünkbe, hiszen Németh Zsoltot a választási kampány sűrűjében Sárváron már el is felejtettük. Most mégis újra jelentkezett az ugytudjukon.hu-n, mert az országgyűlési kampányt és a pandémiát követően három hónapon belül időközi önkormányzati választás lesz Sárváron. »A Fidesznek is szüksége van a konstruktív ellenzékre«, mondja Zsolt és ezzel bejelentkezett, hogy ő bizony szeretné a helyi lojalitást biztosítani. Javasoljuk, hogy vegye fel a kapcsolatot a Fidesz helyi szervezetével.

Bár Németh Zsolt most is önkormányzati képviselő – listán jutott be -, de egyéni mandátumot szeretne szerezni. Zavaró lenne számára, ha korábbi támogatója, a Mindenki Sárvárért Mozgalom is önálló jelöltet indítana a választáson. 

Ez az a mozgalom, amely Sárváron a 2019-es önkormányzati választás előtt valamennyi ellenzéki párt tagjait magába olvasztotta. Ennek az együttműködésnek volt a polgármester-jelöltje Németh Zsolt. A polgármesterség nem, de egy listás hely jutott Zsoltnak.

A Mindenki Sárvárért Mozgalomnak, amely még nem jogi személy, segítséget nyújtott a Híd a Jövőnkért Egyesület, az ő nevük szerepelt a szavazólapon.

Egyéniben egy, listán három képviselője jutott be a testületbe. De félév múlva az egyéni képviselő, három hónapja pedig a másik két képviselő vetette le a neve mellől a Híd a Jövőnkért Egyesület nevét, mert nem tudtak együttműködni Németh Zsolttal. Aki ezt nehezményezte, mert a Híd a Jövőnkért Egyesületet valamikor ő alapította és jelenleg a barátai és a családja alkotja a tagságot. A kilépések előtt már Zsolt megsértődött és elhagyta a Mindenki Sárvárért Mozgalmat. 

Az önkormányzati választások óta a Mindenki Sárvárért Mozgalom megduplázta a tagságát, megszervezte az előválasztást, Hencz Kornél mellett végig kampányolt, fogadták Sárváron Márki-Zay Pétert, Király Júliát, Újhelyi Istvánt, Harangozó Tamást, Komjáthi Imrét, Hadházy Ákost, Vadai Ágnest, Korózs Lajost. A mozgalom televíziója, a CsempeTV a kampányban 12 anyagot készített. Valamennyi szavazókörben volt két delegáltja a mozgalomnak, Sárváron, összesen 36 fő.

Ezenek a munkáknak is köszönhetően a választókerületi átlaghoz képest nyolc százalékkal jobbat értünk el Sárváron listán és egyéiben. 

Mindezt Németh Zsolt nélkül. Ő még az előválasztáskor kiszállt a munkából. Mi ezt tudomásul vettük és további munkájához sok sikert kívántunk. 

Soha nem volt ilyen nagy létszámú és egységes a Mindenki Sárvárért Mozgalom. Ezt nem tudja Zsolt nekünk megbocsájtani. A továbbiakban nem kívánunk reagálni Németh Zsolt írásaira, mindenki tegye a maga dolgát!

»Egy autós halad az autópályán és a rádióját hallgatja: Vigyázzanak, mert egy autós szembehalad a forgalommal. Erre az autósunk megjegyzi? Mit egy! Az összes!«

Mindenki Sárvárért Mozgalom"

Szólj hozzá!

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.