Kijevbe utazik Ursula von der Leyen

Fehér Buda 2022-04-05 15:33:57
Volodimir Zelenszkijjel találkozik majd az Európai Bizottság elnöke.

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen bejelentette, hogy még a héten Kijevbe fog utazni, hogy Volodimir Zelenszkijjel találkozzon. Azt egyelőre még nem osztotta meg, pontosan mikor tart majd Ukrajnába, ám szombaton Varsóban fog megjelenni egy rendezvényen, viszont még ezelőtt el fog jutni Kijevbe.

 

 

Eközben Zelenszkij azzal gyanúsította meg az orosz katonákat, hogy megpróbálják eltussolni a háborús bűneikre utaló bizonyítékokat. Zelenszkij tegnap ellátogatott Bucha városába, ahol testpáncélban nézte meg a pusztítást, amit az oroszok hátra hagytak. Az elnök szerint hatalmas a pusztítás a városban, de rengeteg holttesttel is találkozott, a városról azt mondta, teljesen szétlőtték az oroszok. Eközben több olyan ukrán jelentés érkezik, ami megkínzott civilek holttestjéről szól, írja a Guardian.

Az oroszok viszont nem hajlandóak elismerni a háborús bűnöket, sőt, több orosz tisztviselő azt mondja, a bizonyítékok koholmányok, amiket azért hoztak létre, hogy hiteltelenné tegyék az orosz híradásokat. 

Ukrajna miniszterelnök-helyettese eközben bejelentette, hogy ma újabb humanitárius folyosók nyílnak, amelyeken keresztül Luhanszkból és Donyeckből is civileket menekítenek majd. Kijev polgármestere pedig közben azt kérte az európai politikusoktól, hogy minden szálat szakítsanak meg moszkvával, írja a Guardian.

Szólj hozzá!

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.