A brit hírszerzők szerint Putyin tanácsadói nem merik elmondani az elnöknek, hogyan áll az orosz-ukrán háború

Fehér Buda 2022-03-31 16:48:47
Orosz szemmel a támadó katonák hibákat vétettek, ezért húzódik el a konfliktus.

Nagyon úgy tűnik, hogy Vlagyimir Putyin stratégiailag elszámolta magát, azzal, hogy elindította Ukrajna invázióját, legalábbis erről számolnak be a brit hírszerzők. A britek információi szerint az orosz elnök tanácsadói nagyon is jól tudják, hogy csúszott félre a háború, ám annyira tartanak Putyintól, hogy nem merik ezt elmondani neki.

Sir Jeremi Fleming, a brit hírszerzők feje Ausztráliában beszélt arról, hogy

Putyin alábecsülte az ukránok erejét, de még a nyugati országok válaszlépéseire sem volt felkészülve, amikor arról, döntött, hogy elkezdi az ország invázióját.

Putyin ugyanis arra számított, hogy gyenge ellenállással találják majd szembe magukat az orosz erők, így gyorsan lerendezik majd a háborút, még mielőtt megérkeznek a Nyugat válaszlépései. Nem így lett, azóta az orosz tőzsdék a földbe álltak, írja a Guardian.

Fleming szerint azonban Putyin személyes ügyként tekint a háborúra, ezért az ukrán civileken veri le a frusztrációit. A britek szerint egyébként az is hozzájárulhatott Putyin elfuserált lépéseihez, hogy a tanácsadói nem mernek nemet mondani az elnöknek, ezért akkor is igenlően bólogattak a háború kirobbantására, amikor tisztában lehettek vele, hogy milyen következményekkel jár majd az invázió.

A Kremlben eközben egyre jobban nőnek az indulatok, a britek szerint Putyin bedühödött a katonai vezetőkre, amiért ennyire elcsúszott a háború. De állítólag azért is vérszemet kapott az orosz elnök, mert a tanácsadói nem mondják el neki, mekkora hatással vannak a nyugati szankciók az orosz gazdaságra, Putyin tehát kisebb elszigeteltségben élve próbálja meg levonni a sokszor hibás következményeket. 

Szólj hozzá!

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.