Körforgalommá építik át a győrújbaráti kereszteződést

Bazsó Bálint 2022-03-29 14:10:26
Hamarosan megkezdődhet a tervezés.

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent hirdetmény szerint a debreceni Cívis Komplex Mérnök Kft. tervezheti meg a 82. főút és 83133 jelű út csomópontjának körforgalmmá történő átépítését, valamint az ehhez szükséges engedélyezési és kiviteli tervek elkészítését.

Mint írják, az átalakítást az elmúlt években erősen megnövekedett forgalom, illetve az időközben megvalósult Győr-Pannonhalma kerékpárút és 82. főút keresztezése indokolja.

A tervezés során a körforgalom mellett a mérnöki iroda feladata az M1-es autópályáig tartó szakasz burkolaterősítésének megtervezése is.

Szólj hozzá!

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.