Ezeken a helyközi és távolsági járatokon lesznek új buszok Győrben

Papp László Tamás 2022-03-24 16:29:26
A megyeszékhelyre nemsokára érkeznek a járművek.

A Volánbusz jármű-fiatalítási programjának kiemelt célja a biztonságos és kényelmes utazás biztosítása, az utazási igények hatékony és magas színvonalú kiszolgálása. A program keretében Győr-Moson-Sopron megye járműparkja öt darab nagy befogadóképességű, szóló kivitelű, Volvo 8900 típusú autóbusszal fiatalodott, amelyek jelentős színvonal-emelkedést eredményeznek a megye helyközi közlekedésében, és hamarosan további öt, Mercedes-Benz Intouro M típusú jármű is frissíti az állományt

írja a cég a közleményében.

Az új Volvo 8900 típusú járművek beszerzésére a Volán Buszpark Kft. 2021 elején írt ki közbeszerzési eljárást, amelynek köszönhetően 50 darab hosszú kivitelű autóbusz kezdte meg szolgálatát országszerte.

Ebből öt jármű Győr-Moson-Sopron megye útjain állt forgalomba,

a Győr-Darnózseli-Mosonmagyaróvár, Győr-Kisbér, Győr-Börcs, Győr-Nyúl, Győr-Gönyű, Győr-Vámosszabadi, Győr-Kunsziget viszonylatokon.

A nagyságrendileg nettó 417 millió forint értékben beszerzett öt Volvo 8900-as jármű 95 férőhelyes, alacsony belépésű, akadálymentes kialakítású, szóló kivitelű. A légkondicionált járműveket környezetkímélő, Euro 6e besorolású motor hajtja, rendelkeznek elektronikus utastájékoztató rendszerrel, USB-töltőpontokkal és fedélzeti kamerarendszerrel is. Az 5 új autóbusz évente 635 ezer utas számára biztosít komfortosabb utazást

– szól a közlemény.

A tavaly ősszel aláírt újabb beszerzési megállapodásnak köszönhetően a közeljövőben érkezik 5 új, távolsági, helyközi forgalmat kiszolgáló, a távolsági közlekedés igényeinek megfelelően normál padlós Mercedes-Benz Intouro M típusú szóló autóbusz is

a Győr-Veszprém-Balatonfüred, Győr-Börcs, Győr-Rábapatona, Győr-Győrasszonyfa, Győr-Bakonyszentlászló, Győr-Nagybajcs, Győr-Zalaegerszeg vonalakra.

A légkondicionáló berendezéssel ellátott járművek 73 utast szállíthatnak (5 fő/m2 állóhely kihasználással számolva), rendelkeznek kamerarendszerrel, fedélzeti utastájékoztató berendezéssel és USB-töltőpontokkal is. Értékük összesen csaknem 315 millió forint

– teszik hozzá.

A Volánbusz idén is folytatja jármű-fiatalítási programját, amelynek köszönhetően most ismét új járművek érkezését jelenthetjük be a Győr-Moson-Sopron megyében élők számára”

– mondta dr. Pafféri Zoltán, a Volánbusz elnök-vezérigazgatója.

Hozzátette: „Tavaly nyáron 20 darab MAN csuklós járművet adtunk át, majd ősszel 15 darab Credobus Econell 12 érkezett a megyébe, összesen közel 3 milliárd forint értékben. A most érkezett 5 új járművel együtt 2018 óta összesen már 70 új busz biztosítja a magasabb színvonalú kiszolgálást a térségben élők számára. A beszerzéseknek köszönhetően a járműállomány 16 százaléka megújult, átlagéletkora 14,3 évről 12,3 évre csökkent.

A MÁV–Volán-csoport egységes stratégiai irányításának is köszönhetően egyre színvonalasabb, korszerűbb és környezetkímélőbb közösségi közlekedési szolgáltatások várják az utasokat. A Volánbusz 2018-ban indult jármű-fiatalítási programja keretében – a tavaly év végéig lezárt beszerzéseknek köszönhetően – 1780 új és újszerű autóbusz állt, illetve áll forgalomba. A társaság idén további 1000 új jármű beszerzését tervezi. A nagyarányú jármű-fiatalítás eredményeként az év végéig a vállalat teljes autóbusz-állományának 45 százaléka megújulhat és a flotta átlagéletkora 8 évre csökkenhet

– zárul a közlemény.

Címlapkép: Volánbusz.

Szólj hozzá!

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?

Hamis Labubu szállítmányra csaptak le a NAV-osok

A fináncok több mint 43 ezer darab hamis játékfigurát és kiegészítőt találtak a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Magyar Péter: Orbán háromszor buktatta le magát Hont András propagandistánál. Mennie kell. Menni fog.

A TISZA szerint nyilvánvalóvá vált, hogy milyen közpénzpazarlás folyik.

Győr lesz a házigazdája az 53. Országos Elsősegélynyújtó Versenynek

Elsősegély élesben a városban, szeptember 20-án. 

Hogyan lehet még energiatakarékosabb az otthonunk?

Napjainkban a fenntarthatóság a legfontosabb szempontok közé tartozik.

A Pelikán Hotel éttermébe költözne a Pannónia 

De a Pannónia Ház sem maradna üresen. Az egyelőre tervek szintjén létező elképzelésről az üzemeltető egyelőre nem nyilatkozott.

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.