Egy orosz újságíró is az orosz támadások áldozata lett

Fehér Buda 2022-03-24 16:06:00
Okszana Baulina korábban Alekszej Navalnij alapítványának dolgozott.

Elhunyt az orosz-ukrán háborúban egy orosz újságíró, aki egy független online hírportálnak, a The Insidernek írt tudósításokat a pusztításról, írja a CNN. Okszana Baulina szerdán éppen egy új anyagot vett fel Kijev városában, amin az oroszok rakétáinak a pusztítását akarta bemutatni, amikor egy újabb rakéta csapódott be a közelében. A támadásban Baulina az életét vesztette, két másik kísérője pedig súlyosan megsérült. A támadásnak volt egy második, civil áldozata is.

Az Insider az újságíró halálhíre után megjelentetett egy közleményt, amelyben azt írták, részvétüket fejezik ki Okszana családja felé. Az Insider ezután háborús bűnöknek nevezte, hogy Oroszország lakott területeket lő, és, hogy a támadásokban civilek és újságírók halnak meg. 

Baulina korábban Alekszej Navalnij, az orosz ellenzék vezető alakjának dolgozott. Navalnij létrehozott egy olyan alapítványt, amely az orosz korrupciót kívánta felgöngyölíteni, ám az alapítványt szélsőségesként bélyegezték meg az orosz hatóságok, majd gyorsan be is tiltották. Baulinának ezután kellett elhagynia Oroszországot, nem sokkal később pedig az Insidernél folytatta a munkáját.

Az orosz-ukrán háborúban már több újságíróra is rátámadtak az orosz csapatok. Március 13-án elhunyt Brent Renaud, és megsérült a munkatársa Juan Arredondo is. Arredondo nemrég az Instagramon arról számolt be, hogy már öt műtéten van túl, de még hosszú az út a felépülés felé. A Fox News munkatársai, Olekszandra Kuvshynova és Pierre Zakrzewski március 14-én hunytak el egy támadásban.

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető.