Szoros, kétesélyes választás lesz a Medián szerint

Papp László Tamás 2022-03-22 07:45:00
Hann Endre a Fidesz győzelmét valószínűbbnek tartja, de úgy véli: egyelőre nem lehet határozott előrejelzést adni.

„Egyértelmű, hogy kétesélyes a választás” 

– mondta Hann Endre, a Medián közvélemény-kutató igazgatója, amikor a 444.hu arról kérdezte: a legegyszerűbben hogyan lehetne megfogalmazni az esélyeket. A Medián mérései jellemzően a leginkább megbízhatók közé tartoznak, 2018-ban a választás előtti héten például ők jelezték, hogy kétharmados Fidesz-győzelem jöhet

– emlékeztet a cikk.

Hann azt mondta a 444-nek, hogy most szorosabbnak tűnik a verseny, mint négy éve, amikor a kétharmad volt a kérdés.

A Fidesz győzelmét valószínűbbnek tartja, ugyanakkor szerinte egyelőre nem lehet határozott előrejelzést adni.

Kevés is a felmérés, mert nincs rá pénz.

A kilencvenes években sokkal több pénze volt a médiának felméréseket rendelni, a több felmérésből pedig világosabb képet lehetett kapni

– mondta Hann Endre.

A trend mindenesetre jól látszik tavaly ősz óta: az előválasztás az ellenzék nagy sikere volt, de azóta inkább hullámzás, és a Fidesz erősödése volt jellemző

– tette hozzá a kutató.

Hann szerint nem lehet látni egyelőre azt sem, hogy a háború mekkora fordulatot hoz a választói szándékokban. Szerinte érezhető volt, hogy a miniszterelnök zavarba jött, de egy hét sem kellett, hogy megtalálják a hangot.

A helyzet attól bizonytalan, hogy nem tudni, az ellenzék mennyire képes eljuttatni azt az üzenetet, hogy történt itt egy fordulat, az oroszbarátság ügyében, amivel Orbánnak el kellene számolni, és közben az embereknek ilyenkor nagyon fontos a biztonságérzet, a stabilitás, a megnyugtatás, az eszközök ehhez pedig elsősorban a hatalom kezében vannak.

Mit gondol Márki-Zay Péter március 15-ei kijelentéséről, ami szerint közvélemény-kutatást még soha nem nyert, de választást még soha nem veszített?

– kérdezte a 444.hu.

Hann szerint mértéktartással kell fogadni a politikusok közvéleménykutatásokra vonatkozó észrevételeit. Márki-Zaynak az eddigi eredmények alapján tényszerűen igaza van, de „ebből nem sok következik a mostani választásokkal kapcsolatban”.

És hogyan kommentálja azt, hogy Orbán 15-én arról beszélt, ilyen jól még soha nem álltak választás előtt?

Hann azt mondta, ugyanolyan meggyőző elemzéseket lehet olvasni arról, hogy azért mondja ezt, mert nagyon jók a számok a méréseik alapján, és tényleg magabiztos, vagy azért, mert aggódnak, hogy rosszak a trendek.

Szerinte az elmúlt napokban kikerült, fenyegető hangulatú, VESZÉLYES feliratú plakátok Márki-Zay és Gyurcsány arcával egyértelműen a mozgósításról szólnak, de hogy valóban megszólítja-e ez az üzenet az esetleg elbizonytalanodó kormánypárti szavazókat, az még kérdés.

A választásig hátralévő időszak Hann szerint óriási mozgósítási csata lesz.

Szólj hozzá!

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.

Mindenki nyugodjon meg! Idén is lesz óriáskerék a szombathelyi adventi vásáron

Az azonban egyelőre még titok, hogy hova kerül és mekkora lesz.

Szabadi István: A Mi Hazánk senkivel nem fog koalíciót kötni

A párt igazgatója a szombathelyi jelöltbemutatón beszélt erről.

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.