Sajtónyilvános lett volna a Vas Megyei Védelmi Bizottság ülése, erre a kormánymegbízott technikai okokra hivatkozva lemondta azt

Farkas Bazsi 2022-03-22 17:12:00
Hogy mit is jelent a technikai ok, az nem derült ki.

Szokás szerint vasárnap kapta meg szerkesztőségünk a szombathelyi városvezetők heti sajtónyilvános programját. Szerda reggel 9 órára hirdették meg a Vas Megyei Védelmi Bizottság értekezletét, amin a város részéről Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester vett volna részt, de többek között a Vas Megyei Kormányhivatal vezetője, Harangozó Bertalan részvételére is lehetett számítani.

Aztán ma délelőtt a városháza sajtósai küldték az újabb mailt, amely szerint a kormánymegbízott tájékoztatása szerint az ülés technikai okok miatt elmarad.

Próbáltuk elérni a Kormányhivatal sajtósát, hogy megtudjuk mi is pontosan az a technikai probléma, ami miatt Harangozó Bertalan nem tudja megtartani az ülést, ám a sajtós kolléga nem vette fel a telefont.

2021 februárjában kaotikus körülményeket okozott az aznapra meghirdetett tömeges oltás. A szombathelyi SZTK előtt órákat vártak az idős betegek, akiknek sok esetben még ülőhely sem jutott, állva kellett kivárniuk, amíg sorra kerülnek.

Harangozó akkor az esetet követően sajtótájékoztatót tartott, erről szerkesztőségünk a hivataltól nem, csak a kollégáktól értesült. A kormánymegbízott akkor arról beszélt, hogy szerinte a káoszt az oltásra érkezők okozták azzal, hogy tömegesen korábban érkeztek, mint az időpontjuk szerint kellett volna. Akkor volt alkalmunk kérdezni, ennek a megbízott nem feltétlen örült.

Azóta a hivataltól egyetlen sajtómeghívót sem kaptunk és egyetlen megkeresésünkre sem válaszoltak. A szerdai esemény végre alkalmat kínált, hogy megkérdezzük a hivatalvezetőtől, hogy miért diszkriminálják szerkesztőségünket. Ez most elmarad. 

Szólj hozzá!

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.