Németh Ákos is azt követeli Hende Csabától, hogy hozza nyilvánosságra a háza kiadásának dokumentumait

Farkas Bazsi 2022-03-21 20:21:00
A napfény a legjobb fertőtlenítő - vallja az LMP politikusa.

Hende Csaba szombathelyi házánál tartott ma délután sajtótájékoztatót Németh Ákos, az LMP Vas megyei elnöke. Németh emlékeztetett, hogy Hende lakásával kapcsolatban elsőként Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője foglalkozott. Ungár egy videóban mondta el, hogy a fideszes képviselő már régen Budán él életvitelszerűen.

Hende ezt követően egy sajtótájékoztatót tartott, ahol azt bizonygatta, hogy ő Szombathelyen, a Kórház közben él. Ezen a tájékoztatón jött elő a házának kérdése, a fideszes politikus ekkor azt mondta, hogy

a ház 2014-től kezdve bérbe van adva.

Az Ugytudjuk.hu közölte elsőként, mi szerint Hende vagyonnyilatkozatában mindössze egyszer, 2016 januárjában a 2015-ről szóló beszámolóban lehetett olvasni a bérbeadásból származó bevételről. Azóta viszont ezt az összeget nem szerepelteti a képviselő. Számításaink szerint 38 millió forintról lehet szó.

Hende szerint létezik egy dokumentum, amiben ő átruházta a bérbeadási jogot egy magánszemélyre, ezért nem szerepel a bevallásában. Ezt a papírt azonban a mai napig nem mutatta be.

Németh ma arra szólította fel a fideszes politikust, hogy mutassa be a szerződést, hozza azt nyilvánosságra, hiszen a napfény a legjobb fertőtlenítő. 

A mostani háborús helyzet sokakban empátiát váltott ki, és, aki, ahol csak tud segít az ukrán embereknek. Információim szerint a Hende tulajdonában lévő ház most pénzért van kiadva ukránoknak. Kérdéssel fordulnék Hende felé, hogy ez valóban így van-e? - fogalmazott Németh, aki hozzáfűzte, hogy válaszra nincsen felkészülve, arra sokkal inkább, hogy Hende őt is fel fogja jelenteni.

Kérdésünkre, hogy az LMP-s képviselőnek van-e tudomása arról, hogy a ház egyik bérlője pár évvel ezelőtt a szombathelyi színház mostani igazgatója volt, és ha igen akkor ennek volt-e szerződéses formája, Németh nem tudott megerősítő választ adni. 

Szólj hozzá!

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.