Kilyukadt egy régi távhővezeték, nincs sem melegvíz, sem fűtés Szombathely egy részén

Nagy Donát 2022-03-11 10:27:00
Nagyon kéne egy teljes távhővezeték-csere, de a milliárdos beruházáshoz mindenképpen állami pénz kellene.

Olvasónk jelezte, hogy a Váci Mihály utcában ismét kilyukadt egy távhős vezeték Szombathelyen, így gyakorlatilag a Derkovits lakótelep egy részén a műszaki hiba miatt nincsen fűtés és melegvíz.

Úgy tudjuk, a szakemberek már dolgoznak a hiba elhárításán; szerencsére napközben nincs az az áldatlan hideg. Ha minden igaz, estére helyreáll a szolgáltatás.

Nem látható előre, hogy valahol szivárogni fog a távhő vezetéke

Szombathelyen a Bem József utca és az Órásház közötti, mintegy 300 méteres szakaszt régóta használták a kerékpárosok is a gyalogosok mellett, hiszen a széles járdán tulajdonképpen megfelelő biztonsággal lehetett egymás mellett élni. Idén azonban legalizálták az itteni tekerést, ugyanis az új aszfaltréteget már egy nem festett elválasztással terítették fel, így szépen el is lett különítve a gyalogos és a biciklistől.

Lapunk is számos esetben foglalkozott már az elöregedett távhővezetékekkel, amik a fizika törvényei miatt ilyenkor, téli időszakban szoktak kilyukadni, ezzel okozva kisebb-nagyobb kellemetlenséget a szombathelyieknek.

Szombathelyen összesen 22 km távvezetéken keresztül biztosítjuk a távhőszolgáltatást, amely vezetékrendszer egyes szakaszai elöregedtek. Szinte a teljes távvezetéki rendszer földalatti hőtávvezeték, amelynek aktuális állapotát csak feltárással, a távvezeték kibontásával lehet megvizsgálni. Így sajnálatosan arra nincsen lehetőség, hogy a fűtési időszakon kívül a rendszer gyenge pontjait megvizsgáljuk, az esetleges lyukadásokat ilyen módon megelőzzük

– írta a szolgáltató ősszel, aki szerint az üzembiztonság érdekében a távvezetékeknél csak azok cseréje hozhat eredményt. 

Az elmúlt évek során számos korszerűsítést hajtott végre a Távhő; elavult vezetékek cseréje mellett modern berendezések, többek között hőszivattyú beüzemelése történt meg, valamint a Vízöntő kazánházban az egyik kazán cseréjére is sor került nemrég. Vezetékhálózatunkon folyamatosan végzünk karbantartásokat, és célunk annak minél nagyobb mértékű modernizálása, amelynek pénzügyi fedezése érdekében rendszeresen figyeljük a pályázati lehetőségeket. Az elöregedett vezetékszakaszok cseréje – azok nagy kiterjedése miatt – minden körülményt figyelembe véve is több évet vesz igénybe

– teszik hozzá. 

Szólj hozzá!

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.