Állami támogatást kapnak azok a munkáltatók, akik ukránokat vesznek fel dolgozni

Nagy Donát 2022-03-11 15:29:56
A menekültek foglalkoztatását segítené ezzel elő Orbán.

A lakhatási és utazási költségek felét megkapják azok, akik a háború elől menekült ukrán, vagy ukrán-magyar kettős állampolgároknak állampolgároknak munkát adnak – írja a HVG.

A késő este megjelent kormányrendelet szerint ezt az állami támogatást azok a munkáltatók kapják meg, akik Magyarország területén végzendő, legalább heti 20 órás munkára, határozott vagy határozatlan időre veszik fel az érintetteket.

A cikk szerint a támogatást a kormányhivataltól kell kérni, amely 8 napon belül dönt. Feltétel, hogy a munkáltatónál rendezett munkaügyi kapcsolatok álljanak fenn, és ne álljon végelszámolás, felszámolás alatt, ne legyen folyamatban csődeljárás. A támogatás után adózni sem kell, azt egy évre adják, de újabb egy évre meghosszabbítható lesz, és utólag, havonta fizetik majd ki a tervvek szerint.

A cikk szerint ezzel a munkaadó vállalja, hogy gondoskodik a munkavállaló, valamint szükség esetén kiskorú gyermekének megfelelő körülményeket nyújtó szálláshelyéről és a szervezett munkába járásról.

A támogatást köteles a lakhatási és utazási költségekre fordítani, úgy, hogy az legfeljebb e költségek felét teheti ki, és „nem haladhatja meg a  munkavállalónként járó legfeljebb 60 000 forintnak és a munkavállalóval közös háztartásban élő kiskorú gyermekek után gyermekenként járó további 12 000 forintnak az összegét".

A lakhatási és utazási költségnek a fennmaradó részét a munkaadó és a munkavállaló 50-50%-ban viseli. A támogatás a munkavállaló fizetés nélküli szabadsága idejére nem folyósítható.

Címlapkép: Pixabay

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.