Az orosz hadsereg be akarja keríteni Kijevet

Papp László Tamás 2022-03-10 08:28:00
Ez történt mára virradóra Ukrajnában.

 Szerdáról csütörtökre virradó éjjel orosz repülőgépek folyamatosan támadták az Ukrajna északkeleti részét található Szumi terület több települését

számol be a Telex.

Zelenszkij ukrán elnök a mariupoli kórházat ért bombatalálatról éjjel oroszul tett nyilatkozatot,

népirtásnak nevezve a történteket.

Az oroszok a kórházat ért támadásról azt állítják, hogy egy ukrán egység vetette magát be oda, ezért lőtték, a terhes nők kimenekítését csak eljátszották.


 Az ukrán fegyveres erők vezérkara szerint az oroszok be akarják keríteni Kijevet. Csütörtökön Mariupolból és másik öt ostromlott városból terveznek humanitárius folyosót megnyitni.

Zelenszkij szerint szerdán – a korábban közölt 48 ezerrel ellentétben – 35 ezer ukrán állampolgárt három városból evakuáltak humanitárius folyosókon keresztül: Szumiból, Enerhodarból és Kijev külterületeitől

– írja a Telex.

Az Egyesült Államok hivatalos becslése szerint a háború első két hetében elesett oroszok száma 5-6 ezer fő. Az oroszok korábban kevesebb mint 500 halottat ismertek el, az ukránok 12 ezer orosz halottról beszéltek.

A híradásokban néha feltűnnek név szerint említett civil áldozatok, szerda éjjel a Perebejnisz-család szomorú története került napvilágra. A 43 éves Tatjána Perebejnisz és két gyereke, a 9 éves Alisze és a 18 éves Nyikita vasárnap halt meg, amikor megpróbálták elhagyni az orosz rakétatűz alá vett Iprinyt, Kijev egyik külvárosát

– említi a portál.

Kamala Harris amerikai alelnök megérkezett Varsóba, hogy közvetlenül tárgyaljon a lengyel vezetőkkel többek közt az Ukrajnának szánt vadászrepülőgépek ügyében. Lengyelország MiG-29-eseket adna Ukrajnának, de ezt eddig egyetlen NATO-tagállam sem tartotta jó ötletnek.

Egy nappal azután, hogy az orosz kézre került csernobili atomerőműből megszűnt az adatszolgáltatás a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség, a szervezet a szintén orosz irányítás alatt álló zaporizzsjai erőművel is elvesztette a kapcsolatot, vagyis leállt az adatátvitel az ENSZ nukleáris megfigyelő szervezete felé. (A csernobili erőműben azóta az áramellátás is megszűnt, de a NAÜ szerint ez nincs kritikus hatással az atomerőműre.)

A Lada gyáraiban leáll a termelés. A vállalat szerint a nyugati szankciók miatt nem tudja többé beszerezni a szükséges alkatrészeket és készleteket.

A munkagépeket gyártó Caterpillar is leállítja oroszországi gyárát, A 3M ipari konglomerátum felfüggesztette oroszországi vállalkozásait, a Rio Tinto bányászati óriásvállalat is hátat fordít oroszországi partnereinek, Carlsberg se lesz már az orosz boltok polcain

Az ukrán külügyminisztérium több mint 50 globális márkát nevezett meg, amelyek még mindig aktívan tevékenykednek Oroszországban. A listán olyan nevek szerepelnek, mint a Johnson & Johnson, az Auchan, a Pfizer, a Samsung, az LG vagy a Burger King

– szól a Telex cikke.

A ciprusi bankrendszer közvetlenül érintett lesz a szankciókban, mivel az EU-nak listája van azokról az orosz tulajdonokról, amelyek ottani bankokban vannak. Ezeket a korlátozások alá eső dúsgazdag oroszok luxusingatlanjai követik

írja a napi.hu.

Emellett számos a nyaraló, otthon van, amelyeket nehezebb lesz eladni az kieső kereslet miatt. Az idegenforgalomban óriási rés nyílik, miután az Oroszországból és Ukrajnából érkező évi egymillió turista adta az ágazat vendégeinek 20-25 százalékát. Ha válság egy hónap alatt lefut, akkor még nincs nagy baj, ha tovább tart, illetve a rubel nem erősödik, akkor keresztet vethetnek az Oroszországból érkező turistákra

– említik.

Szólj hozzá!

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.