Az ukránok szerint az orosz katonák hadizsákmány reményében fosztogatni kezdtek

Nagy Donát 2022-03-08 15:30:00
A megszálló katonák már nemcsak az üzleteket és raktárokat fosztják ki a védelem nélkül maradt területeken, hanem rendszeresen kirabolják a polgári lakosságot is.

Az ukrán védelmi minisztérium állítja, hogy pszichológiai hadviselésre szerveztek egységeket az oroszok, írja a 444. Arra figyelmeztetnek, hogy a lakosság megtörését célzó propagandát erősítik, és erre újabb csoportokat állítottak rá. A beszámoló szerint Herszon és Mikolajiv régiók területén tíz olyan taktikai egység is létrejött, amely propagandamunkával próbálja átfordítani a lakosokat. Ezen kívül az orosz biztonsági szolgálat azon is dolgozik, hogy azonosítsa az ellenálló csoportokat.

Fotó: photo.unian.info

Azt írják, hogy a hadszíntereken lelassult az orosz előrenyomulás, köszönhetően az ukrán ellentámadásoknak és védekezésnek. Kijevnél folyamatosan erősítik a védelmet. Azt is állítják, hogy az ukrán légvédelem továbbra is hatékony az orosz bombázórepülőkkel és rakétákkal szemben.

Az oroszok dél felől támadnak a leghevesebben, de nagyon súlyos harcok folynak Cserniv és Szumi térségében is.

Az ukránok szerint az orosz katonák rendszeresen kirabolják a polgári lakosságot, és már nemcsak üzleteket és raktárakat, hanem otthonokat is fosztogatnak.

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.