Megindult a győri kórház korábbi épületegyüttesének felújítása

Papp László Tamás 2022-03-03 14:32:00
Egyelőre négy épületről van szó.

A Széchenyi István Egyetem tulajdonába került 2021. május 1-i hatállyal a 2020. évi XXXVIII. törvény módosításával a győri belterület 3899/3 helyrajzi számú ingatlan.

Az ingatlan ezt megelőzően a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház vagyonkezelésében és az Országos Kórházi Főigazgatóság tulajdonosi joggyakorlásában volt.

Az ingatlanon a Széchenyi István Egyetem 1/1 arányú tulajdont szerzett

számoltunk be tavalyi cikkünkben a jobb sorsra érdemes ingatlan tulajdonosváltásáról, illetve foglaltuk össze addigi áldatlan helyzetét.

A győri egyetemé lett az egyre rosszabb állapotban lévő Zrínyi utcai kórházépület

Korábban többször érdeklődtünk a kórháznál, az egyetemnél, és az önkormányzatnál is az épület sorsáról. Dézsi Csaba András győri polgármester a portálunknak adott januári interjúban is megerősítette: az ingatlant a győri egyetem fogja megkapni. A Széchenyi István Egyetem a héten válaszolt a témával kapcsolatos megkeresésünkre: „A Széchenyi István Egyetem tulajdonába került 2021.

A Széchenyi István Egyetem a győri Zrínyi utcai volt kórházi épületegyüttes funkcióbővítő megújításával célul tűzte ki egészségügyi képzési, K+F+I és szolgáltatási kompetenciáinak megerősítését, ezáltal a győri egészségügy fejlődésének támogatását

tudatta a héten a Kisalföld.

A fejlesztés első ütemeként egészségügyi, egészségtechnológiai oktatási és kutatás-fejlesztési funkciók kialakításával az egyetem négy épület felújítását tervezi

– említették.

Fotók: Papp László Tamás

 

Tegnap készített fotóink is arról tanúskodnak: valamiféle felújítás, építkezés (vagy legalább annak előkészítése) tényleg kezdetét vehette az épület körülkordonozott részében.

Az utóbbi években figyelemmel kísértük az egyre rosszabb állapotban lévő épületegyüttes sorsát. Reméljük, sikerül új funkciót találni a régi kórháznak.

Szólj hozzá!

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.