Ma újból leülnek tárgyalni egymással az orosz és az ukrán felek

Fehér Buda 2022-03-02 15:19:00
Közben a csapatok fontos városokért küzdenek Ukrajnában.

Szerdán délután újból tárgyalni fognak egymással az orosz és az ukrán diplomaták. A tárgyalásokat először hétfőn ejtették meg, akkor az ukrán fél az orosz csapatok azonnali kivonását követelte.

Az öt órásra nyúló tárgyalás végül eredménytelenül zárult, a CNN értesülései szerint ma délután viszont folytatódnak majd a megbeszélések. 

Eközben Joe Biden amerikai elnök megtartotta az országértékelő beszédét, amelyben kitért arra, hogy a nyugati demokráciák kiállnak Ukrajna mellett és elítélik az orosz támadást.

Biden elmondta:

a történelem során már megtanulhattuk, hogy

ha a diktátorok nem fizetnek meg időben a tetteikért,

akkor tovább mozognak és további káoszt szítanak.

 

Mayor of Ukrainian city posts plea: 'Help me!'

The mayor of the Southern Ukrainian city Kherson posted a stark message on Facebook to residents after Russian bombs struck buildings. Former Deputy Director...

Ennek ellenére Biden ismét kiemelte, hogy

nem vetnek be amerikai csapatokat Ukrajnában,

helyette a nyugati államok szankciókkal és gazdasági lépésekkel próbálnak csapást mérni Oroszországra. Az amerikai elnök viszont mindenkit megnyugtatott, hogy ha NATO tagállamot éri támadás, akkor amerikai segítségre is számíthatnak.

Ukrajnában a mai napon közben kulcsjelentőségű városokért kezdődtek heves csatározások. Az orosz hadsereg, úgy tűnik, megállítatlanul nyomul a déli határrészen, a Krím-félsziget felől.

Az oroszok arról már korábban beszámoltak, hogy

az irányításuk alá vették Herszont, a félszigethez közel eső nagyvárost,

az ukrán fél szerint ez még nem történt meg teljesen. 

Ugyanakkor Mariupol közelében is további harcok folynak. A déli kikötővárost az éjszaka és a hajnalban komoly bombázás érte, több mint 100 civil sebesültje van az oroszok legújabb csapásának.

Ha Mariupolt elfoglalják az oroszok, akkor Luhanszk és Donyeck városok között közvetlen összeköttetés nyílik majd a Krím-félsziget felől. Így létrejönne egy egybefüggő délkeleti front.

Észak-keleten eközben Harkov, Ukrajna második legnépesebb városát támadják az oroszok.

Az innen szivárgó felvételekből látszik, hogy

hatalmas a pusztítás a városban.

Az oroszok nyomulásának már több ijesztő jele is van, nemrég az indiai nagykövetség egy Twitter-bejegyzésben arra szólított fel minden indiai állampolgárt, hogy amilyen gyorsan csak tudják, hagyják el a várost. 

Szólj hozzá!

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.