A helyszínről jelentjük: így tüntet az ellenzék az orosz „kémbank" ellen a fővárosban

Székely Zoárd Bazsó Bálint 2022-03-01 18:30:00
Újra zeng a „Ruszkik haza" Budapesten.

A Clark Ádám térre hívta híveit Márki-Zay Péter és az ellenzék, hogy a helyszínen követeljék a hivatalos nevén „Nemzetközi Beruházási Bank" kiutasítását az országból.

A tüntetésen az ellenzék miniszterelnök-jelöltje mellett felszólal Iványi Gábor, a Magyar Evangéliumi Testvérközösség lelkésze is.

Fotók: Székely Zoárd

Kollégánk szerint közel ezren lehetnek a helyszínen. 

Frissítés: Iványi Gábor mégsem vesz részt a tüntetésen. Helyette Tordai Bence, a Párbeszéd politikusa beszél majd.

Fotók: Székely Zoárd

Tordai Bence úgy véli, oda vezetett Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin barátsága, hogy ma éppen ukrán és ukrajnai magyarok felett zúgnak a rakéták.

„Orbán Viktor hazaáruló. Hazaáruló volt akkor, amikor mentességet adott Putyin embereinek és akkor, amikor megkötötték a Paks 2 szerződést. A KGB lerakata lett Magyarország"

– hangsúlyozta Tordai.

Fotók: Székely Zoárd

 Szerinte Putyin propagandáját tolja Orbán és szégyent hoz Magyarországra.

„Tűnjön el a miniszterelnöki székből!"

– harsogta a színpadon, végül így köszönt el:

„Legyen béke, érjen véget a háború, vigyázzatok magatokra!"

A Párbeszéd politikusa után egy kijevi menekült következik.

Fotók: Székely Zoárd

 Maria három gyermekével és a nagyszülőkkel menekült el az ukrán fővárosból, férje otthon maradt harcolni. Mint mondta: az ukránok megvédik a hazájukat, a nyugati fegyverekkel erősebb az ukrán sereg, az orosz katonák pedig félnek, ezért ölik a civileket.

„Arra kérem az oroszokat, hogy tiltakozzanak a háború ellen"

– mondta Maria.

Márki-Zay Péter: Megfontolt és komoly vezetésre van szüksége Magyarországnak

Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje a színpadra lépve közölte: a tüntetésen összegyűjtött adományokat az este folyamán Záhonyba viszik a menekülteknek.

Mint mondta: miközben Ukrajnában valódi háború van, aközben a magyar kormány az elmúlt években mindenkivel háborúzott, amiket rendre el is vesztett.

Fotók: Székely Zoárd

 Márki-Zay szerint Orbán Viktor a kommunikáció ellenére migránsokat engedett az országba, miközben megpróbálta összehozni az illiberális Putyin-koalíciót. Ez nem sikerült szerinte neki, sőt, értékelése szerint Orbán felelős a háborúért.

Szerinte egy „megfontolt és komoly" vezetésre van szüksége Magyarországnak.

„Mi nem fogjuk ukrán vérrel az égre festeni, hogy Orbán, takarodj"

– mondta. 

Hozzátette: „A háborúból nem csinálunk politikát"

Végül Márki-Zay Péter arra kérte Orbán Viktort, hogy fejezze be a „hintapolitikát"

Kidobná az ellenzék az országból az orosz bankot

Az Egységben Magyarországért kedd délutáni közleményben úgy fogalmaztak: 

„A köznyelvben orosz kémbankként emlegetett intézmény kivételezett státusza eddig is elfogadhatatlan volt a számunkra. Az NBB ugyanis teljes mentességet kapott a magyar hatóságok felügyelete alól. A bank vezetői és vendégei a diplomáciai mentesség szabályai szerint mozoghatnak Magyarországon és így az Európai Unióban. Az orosz képviselet minden tulajdona mentesült bármiféle korlátozás, szabályozás, ellenőrzés és moratórium alól, még a rendőrök is csak akkor mehetnek a bank területére, ha hívják őket. Emellett az orosz befolyás alatt álló „pénzintézet” minden magyarországi jövedelme és tulajdona adómentes. A jelenlegi háborús helyzetben ez egyértelmű szálláscsinálás az orosz érdekeknek. Ennek a banknak a működése árulás szövetségeseinkkel, Ukrajnával és a magyar emberek lelkiismeretével szemben. Ha a bank marad, akkor Orbán Viktor egyértelművé teszi: ő Putyin utolsó csatlósa.”

– olvasható a közleményben.

Szólj hozzá!

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.