Nem rendezik meg idén a Forma 1-es Orosz Nagydíjat

ugytudjuk.hu 2022-02-25 17:43:00
A Haas eltüntette az orosz festést autójáról, Mazepin sorsa bizonytalan a csapatnál.

A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság szervezői pénteken közleményben jelezték, hogy a "jelenlegi körülmények között lehetetlen" megrendezni idén szeptemberben az Orosz Nagydíjat Szocsiban - írja az MTI.

Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtök hajnalban katonai művelet végrehajtását rendelte el a Donyec-medencében, leszögezve, hogy Oroszország tervei között nem szerepel Ukrajna megszállása, ugyanakkor törekedni fog az ország demilitarizálására.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Az F1 vezetése a közleményében emlékeztetett arra, hogy a versenysorozat világszerte számos országba látogat el, "azzal a pozitív szándékkal, hogy egyesítse az embereket és a nemzeteket".

"Szomorúan figyeljük az Ukrajnában zajló eseményeket és reménykedünk a jelenlegi helyzet gyors és békés rendezésében" - írták a közleményben, amely szerint csütörtök este a nemzetközi szövetség (FIA), az F1 vezetése és a csapatok képviselői abban állapodtak meg, hogy a mostani helyzetben nem lehet megrendezni a szeptember 25-re kiírt Orosz Nagydíjat Szocsiban.

A Forma-1-es idény március 20-án kezdődik Bahreinben.

Az ukrajnai orosz támadás hatására az oroszországi főszponzorral rendelkező Haas Forma-1-es csapat a barcelonai teszt pénteki napjának rajtjára átfestette autóját, melyről lekerült az Uralkali neve.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Az eddig az orosz zászló színeiben, fehér-kék-pirosban pompázó autókat fehérre festették, majd Günther Steiner, az amerikai istálló vezetője a délelőtti szakaszt követően a sajtó képviselőinek elmondta, lehetséges, hogy további lépéseket is tesznek a későbbiekben. Egyúttal jelezte, hogy a gárda orosz pilótájának, Nyikita Mazepinnek a sorsa is bizonytalan.

"Csapatként a pillanatnyi szituációnak megfelelő helyes döntést hoztuk meg. Egyúttal mindenki számára egyértelmű jelzést adtunk" - hangsúlyozta Steiner, hozzátéve, meg kell várni, hogy hogyan alakul a helyzet Ukrajnában, az eseményekre neki nincs ráhatása. Szavai szerint egy jogi procedúra vár rájuk, s majd kiderül, mi lesz az ügy kimenetele.

Kérdésre válaszolva a csapatfőnök határozottan kijelentette, hogy az istálló léte jelenleg nincs veszélyben, pénzügyileg rendben vannak.

Mazepin tavaly mutatkozott be a Haas-ban, melynek főszponzora az édesapja által vezetett Uralkali orosz műtrágyagyártó és -forgalmazó vállalat.

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.