Élő térképen lehet követni, mi történik éppen Ukrajnában

Fehér Buda 2022-02-25 10:36:18
A térképet eredetileg a Krím-félsziget elfoglalásakor hozták létre, most újból szükség van rá.

Ismét előkerült a liveaumap nevű oldal, amin élőben lehet követni, hogy mi történik Ukrajnában. A térképre felkerülnek azok a pontok, amelyeket Oroszország rakétákkal támadott meg, de a haláleseteket és egyéb más nagyobb történéseket is megjelölnek az oldal üzemeltetői.

Az oldalt egyébként már régebben indították az adminisztrátorok, akkor, amikor Oroszország elfoglalta a Krím-félszigetet. Azóta más konfliktusokat is vemutatnak a térképeken, például Szíriát és Palesztínát is. Az oldal egy olyan szoftvert használ, ami különböző közösségi oldalakat és hírportálokat fésül át, majd az így összegyűjtött adatokat egy csapatnyi ellenőr is átnézi, mielőtt megjelennek az oldalon. Az oldal készítői szerint az élő térkép független, és azért jött létre, hogy segítsen átlátni, hogy mi történik az országban.

Oroszország tegnap hajnalban támadta meg Ukrajnát, azóta teljes invázióról jönnek a híradások. Rakétatámadás ért több repteret és katonai létesítményt is, az oroszok közben már elfoglalták Csernobilt is. A harcok éjszaka is folytak, Kijevet kemény rakétatámadások érték az éjszakai órákban.

Szólj hozzá!

Hogyan válassz órát? Stílus és funkcionalitás egyensúlya

Gondoltál már arra, milyen órát kellene választanod?

A szombathelyi 11-es Huszár úti parancsnoki épület további működését is magával ránthatja a “kis” Waldorf csődje

Az iskola több mint 8 millió forint bérleti díj adósságot halmozott fel. Az épületben leszerelték a gázórát, ha október közepéig nem fizetik ki a gáztartozást, az épület ellehetetlenül.

2 év múlva már kutatók érkezhetnek Kőszegre, az ENSZ Egyetem új intézményébe

A remények szerint addigra elkészül a volt MÁV gyermekotthon 16 milliárdos fejlesztése is. De ha nem, az sem fogja akadályozni a munkát.

Szúnyogot gyérít ma a Győr-Szol

Az esti órákban jön a melegköd. 

Elkapkodták a jegyeket az ETO, Rapid Wien elleni csütörtöki, Konferencia-liga visszavágójára

Teltházas lesz a vendégszektor Bécsben, a kupában pedig az Érd az ellenfél. 

Hogyan válasszunk tökéletes esküvői ékszert?

Az esküvőd napján az öltözeted fontos részletét képezik az ékszerek is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban felejthetetlen legyen a megjelenésed.

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.

A levegőhálózat jelentősége ipari környezetben

A modern ipari környezet elképzelhetetlen jól működő levegőhálózat nélkül.

30 éve nincs gazdája az M19-es autópálya győri felhajtójának

Tulajdonosa több is van, mégsem tartja karban senki.