Na, de miért adunk 50 millió forintot az ország egyik leggazdagabb emberének hobbijára?

Farkas Bazsi 2022-02-21 19:20:00
Tette fel a kérdést Koczka Tibor képviselő a Haladással kapcsolatban. Azért mert a szombathelyiek szeretik a focit - jött a válasz.

Szokásos közgyűlés előtti ülését tartotta ma délután Szombathely Gazdasági és Jogi Bizottsága. A testület többek között a város 2022-es költségvetését is tárgyalta. Igaz ezzel együtt sem érte el az egy órát a bizottsági ülés hossza. 

A költségvetéssel kapcsolatban Koczka Tibor (Pros Savaria) bizottsági tag azt a kérdést tette fel, hogy miért kell az önkormányzatnak 50 millió forinttal támogatnia az ország egyik leggazdagabb emberének a hobbiját.

A képviselő arra gondolt, hogy a Szombathelyi Haladás NB II.-es csapatát működtető  Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. külön költségvetési soron 50 millió forintot kap. A cég pedig nemrég egy tőkeemelést követően Homlok Zsolt érdekeltségébe került.

Horváth Attila (Éljen Szombathely!) alpolgármester válaszában kiemelte, hogy a focicsapat hozzátartozik a szombathelyiek életéhez, a városban lakók szeretik az együttest és ők nem azt nézik, hogy egy cég tulajdonosa politikai vagy más okokból nekik szimpatikus vagy sem, hanem az, hogy amit képvisel az a szombathelyieknek kedves és fontos. 

Koczka szerint a szombathelyiek sportolása fontosabb, mint a versenysport, ezért azt javsolta inkább a Futóklubnak adjanak több pénzt.

Horváth viszont válaszában azt mondta, nagyon jól ismeri a Futóklub vezetőjét és egészen biztos benne, ha nekik több pénz kellene, akkor azt személyesen mondaná el neki, de ilyen nem történt.

A bizottság 8 igen és 4 tartózkodással elfogadta a költségvetést.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.