Három gyalogátkelőhelyet is felokosítanak Szombathelyen

Nagy Donát 2022-02-18 11:56:00
Nem is kell jobb ajánlólevél, minthogy a bejelentő sajtótájékoztató alatt majdnem elütöttek egy zebrán átkelő nénit.

Szombathelyen gyorsan szaporodnak a feltuningolt gyalogátkelőhelyek. Van, ahol csak sárga villogó és feltűnőbb tábla, máshol viszont az aszfaltba süllyesztett figyelmeztető LED-ek próbálják biztonságosabbá tenni a gyalogosforgalmat.

Elkészül az okoszebra a szombathelyi 11-es Huszár úton

Szombathely még tavaly októberben jelentkezett a Generali által kiírt pályázatra, olvasható Szombathely hivatalos Facebook oldalán. A pályázat pozitív elbírálásban részesült, az elnyert támogatás 3.108.960 Ft, mely összeg 50%-át önkormányzatunk saját forrásból, önerőként biztosítja, a fennmaradó 50%-ot a Generali a Biztonságért Alapítvány finanszírozza Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Most az utóbbi verzió fog megvalósulni, három helyszínen is:

  • a Váci Mihály utcában, a zöldségesnél,
  • a Kodály Zoltán utcában, a Simon István utca kereszteződésében,
  • a Sörház utcában, a középiskola előtt.

Mindehhez az Aptiv több, mint 10 millió forinttal járult hozzá, a helyszínek közös megnevezésénél pedig igyekeztek olyan helyszíneket választani, amik közoktatási intézmények közelében vannak. A fejlesztésből egyébként Éljen Szombathely képviselővel rendelkező helyszínek mellet fideszes körzet sem marad ki.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 A gyalogátkelőhelyeknél kicserélik a táblákat, valamint az aszfaltba süllyesztett LED-eket helyeznek el, amiket gyalogosérzékelők fognak bekapcsolni, ha éppen valaki át szeretne kelni.

A Váci Mihály utcában tartott sajtótájékoztató alatt egyébként majdnem szemtanúi lehettünk egy balesetnek: egy sötét színű Volvo állóra fékezett kerekekkel – így vélhetően hibás ABS-szel – csúszott egy éppen átkelő idős hölgy felé, nem kis riadalmat keltve. Tény, hogy a gyalogátkelőhely körül parkoló autók miatt jelenleg nehéz meglátni az úttestre lépő gyalogost, de hát ezért sem kell annyival hajtani az ilyen helyeken.

Az átadást nyár közepére tervezik, egy rövid tesztidőszak után.

Szólj hozzá!

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

Pintér Bence: “Külön köszöntöm – az előre látható, jól megérdemelt, hatalmas választási vereség után – a Fidesz győri önkormányzati képviselőit”

Éles hangú beszéddel nyitotta meg a közgyűlést a polgármester, aki újra elmondta: a közgyűlés felosztása az egyetlen járható út. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.