Elkészül az okoszebra a szombathelyi 11-es Huszár úton

Nagy Donát 2021-02-04 11:47:00
Biztonságosabb lesz a gyalogos közlekedés.

Szombathely még tavaly októberben jelentkezett a Generali által kiírt pályázatra, olvasható Szombathely hivatalos Facebook oldalán.

A pályázat pozitív elbírálásban részesült, az elnyert támogatás 3.108.960 Ft, mely összeg 50%-át önkormányzatunk saját forrásból, önerőként biztosítja, a fennmaradó 50%-ot a Generali a Biztonságért Alapítvány finanszírozza

- írják.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A bejegyzés szerint az útburkolatbontás és visszajavítás miatt az időjárás változásának függvényében a kivitelező haladéktalanul megkezdi a gyalogos átkelőhely fejlesztését, a munkálatokat - szerződés szerint - legkésőbb 2021. március 31. napjáig befejezi.

Fotó: Szombathely MJV Facebook oldala

Ahogy azt Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) tanácsnoktól megtudtuk, a nevezett helyszínen az aszfaltburkolatba süllyesztett LED-eket fognak telepíteni a szakemberek, az átkelő két oldalán pedig mozgásérzékelők aktiválják majd őket. Így a LED-ek kifejezetten akkor lépnek működésbe, ha gyalogos közelít a zebrához.

Az összeg a rendszer teljes telepítését és a gyalogátkelő átépítését foglalja magába, az áramhálózatra csatlakoztatással együtt. A LED-ek nappal erősebben, éjszaka pedig gyengébben fognak világítani, hogy minden napszakban figyelmeztessék az erre autózókat a gyalogosokra.

Az okoszebra helyszínének kiválasztásakor fontos szempont volt, hogy itt található a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Nonprofit Kft. (FÉHE) épülete is, így főleg a nappali órákban sokszor közlekednek erre rászorultak és az őket kísérők is.

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.