Putz: Hende Csaba 20 év után vette észre, hogy Zanaton gond van az utakkal

ugytudjuk.hu 2022-02-16 11:49:54
A fideszes országgyűlési képviselő a választások előtt ígérgetésbe kezdett.

Egy 20 éve országgyűlési képviselőtől 20 éves problémára egy hónappal a választás előtt az nem mondás, hogy majd tavasszal lesz pénz. A város vállalása jövő héten ott lesz a költségvetésben nevesítve. Hol van az ő vállalása? Ha itt lesz megköszönjük, addig viszont ezek csak szavak

- írta Putz Attila (Éljen Szombathely), a zanati városrész önkormányzati képviselője a Facebook-oldalára, utalva Hende Csaba (Fidesz-KDNP) tegnapi bejelentésére.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Az országgyűlési képviselő ugyanis tegnap azt írta a közösségi oldalán, hogy a már meglévő a zanati kerékpárút finanszírozásán felül további 35 millió forintot biztosít négy zanati utca, a Fenyő, az Áfonya, az Eper és a Korpás felújításához, mellyel az ott lakók 50 százalék önrésze kerül kiváltásra. Hozzátette, hogy a felújítás már tavasszal megkezdődhet, az anyagi forrás addigra rendelkezésre fog állni a város számláján.

Putz szerint ezzel a kampányígérettel egy dolgot ér el biztosan Hende: azt, hogy az ott lakókat elbizonytalanítja, ezáltal több hónappal késlelteti az utcák javítását, ami miatt újabb 10-20 százalékkal drágulhat a kivitelezés és megint nem lesz elég a pénzük a problémánk megoldására.

Csak akkor lehet ezt a kampányígéretet komolyan venni, ha mielőbb konkrét forrásmegjelöléssel, nevesítve megjelenik ez a támogatás. Amíg ez nem áll rendelkezésre, addig üres kampányígéretről, egy kidolgozott megoldási javaslat megtorpedózásáról, a lakosság félrevezetéséről beszélhetünk

 - tette hozzá a városi képviselő.

Putz Attila azzal zárja a bejegyzést, hogy Czeglédy Csaba, a közös ellenzék országgyűlési képviselőjelöltje részt vett az ebben a kérdésben tartott lakossági fórumon 2021. decemberében, majd a polgári jogi társaság megalakulásán is idén januárban, és személyes a támogatásáról biztosította a résztvevőket.

Mivel Ő tudja pontosan, hogy miről is van szó, emiatt ezt én jelenleg erősebb mondásnak tartom

 - írta Putz arra utalva, hogy nagyon sokszor ígért már fűt, fát Hende, amikből persze semmi sem lett.

Szólj hozzá!

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.