Ausztriában kötelező az oltás, de számos kivétel van

Papp László Tamás 2022-02-09 21:13:15
Lássuk, kik mentesülhetnek?

Múlt szombat óta kötelező az oltás Ausztriában, és számos kivétel lesz, például ideiglenesen azok, akik átestek a betegségen. A terhes nők szintén mentesülnek, csakúgy, mint azok, akiknek az egészségét veszélyeztetheti az oltás – például az allergiások, lázas betegségben vagy fertőzésben szenvedők

írja az ORF.at Magyarok.

Alapvetően minden 18 év feletti, Ausztriában lakóhellyel rendelkező személyt a kötelező védőoltás alá vetnek

– teszik hozzá. 

Aki már háromszor kapott védőoltást, az már megfelel ennek a követelménynek, csakúgy, mint azok, akiknek koronavírus-fertőzésük volt, és kétszer kaptak védőoltást.

Két kínai vakcina, például a Sinovac-t, és három indiai vakcina is elismert.

Kivételt képez az orosz Szputnyik vakcina: a Szputnyik két adagja egy oltásnak számít.

Ez azt jelenti, hogy ha valakinek már két Szputnyik oltása van, akkor még kettőre van szüksége, az Ausztriában engedélyezett oltóanyagokkal. Ez vonatkozik más, külföldön engedélyezett, de itt még nem engedélyezett vakcinákra is.

A koronavírussal fertőzött személyek mentesülnek a kötelező védőoltás alól; a fertőzésen való átesettség azonban nem lehet 180 napnál régebbi.

A terhes nők szintén mentesülnek, csakúgy, mint azok, akiknek az egészségét veszélyeztetheti az oltás – például az allergiások, lázas betegségben vagy fertőzésben szenvedők.

Szintén kizárásra kerülnek azok a személyek, akiknek az immunrendszere a kórtörténetük miatt nem reagál megfelelően, például őssejt- vagy szervátültetés után. A rákbetegek is ebbe a kategóriába tartoznak

– sorolja a portál.

A kivételes esetek közé való tartozást elvileg a járóbeteg-szakrendelők, a közegészségügyi tisztviselők vagy a járványügyi szakemberek igazolhatják. Burgenlandban a kötelező védőoltás alóli mentességet egy központi hivatalon keresztül szervezik, és csak járványügyi szakemberek adhatják ki; jelenleg kilenc járványügyi szakember van.

Egy online ellenőrzési lehetőség a következő napokban lesz elérhető. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy feltöltsék tanúsítványaikat és megállapításaikat, amelyeket aztán a járványügyi szakemberek ellenőriznek.

Az állam koronavírus koordinációs csoportja szerint a többi tartománnyal való egyeztetés még folyamatban van az egységes eljárás érdekében

– szól a cikk.

Címlapkép: ORF.at Magyarok.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.