Rágalmazás miatt ítélte el a bíróság a Pesti Srácok két újságíróját

ugytudjuk.hu 2022-02-07 11:53:00
Füssy Angélát és Szarvas Szilvesztert Czeglédy Csaba vitte bíróságra.

"Füssy Angéla és Szarvas Szilveszter propagandisták bűnösök rágalmazás bűncselekményében!" - osztotta meg a Facebook-oldalán Czeglédy Csaba (független) szombathelyi képviselő. Czeglédy hozzátette, hogy a Pesti Srácok ellen indult hosszú eljárás végére ma tett pontot a Pesti Központi Kerületi Bíróság. A döntésből kiderül, hogy mindkét újságíró az általuk irt cikkekben rágalmaztak a szombathelyi képviselők.

Czeglédy szerint az évek során sem Füssy, sem Szarvas nem tudtak semmilyen érdemi védekezést kifejteni, ami a politikus szerint azért volt, mert pontosan tudták, hogy hazudtak róla.

Czeglédy egyébként már többször indított pert a Pesti Srácok ellen, nemrég például egy ilyen per után kapott félmillió forint sérelemdíjat a Pesti Srácok kiadójától, amiből több száz speciális egészségügyi arcmaszkot vett a képviselő, amelyeket Szombathelyen osztott ki. 

A Pesti Srácok által neki fizetett sérelemdíjból vett maszkokat Czeglédy Csaba

Az utóbbi hetekben ismét rászállt Czeglédy Csaba szombathelyi politikusra, ügyvédre a fideszes média, mint kiderült, nem véletlenül. A két fővárosi önkormányzat által is szerződésben álló, többek között a városrészek ügyeinek átvilágításában résztvevő Czeglédy és Társai Ügyvédi Iroda ugyanis feltárt egy legalább 700 millió forintos fideszes ingatlanpanamát az előző ciklusból az október óta ellenzéki vezetésű Erzsébetvárosban.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.