A Pesti Srácok által neki fizetett sérelemdíjból vett maszkokat Czeglédy Csaba

ugytudjuk.hu 2020-04-18 09:10:00
700 milliós fideszes ingatlanpanamát tárt fel Erzsébetvárosban Czeglédy ügyvédi irodája, most épp ezért próbálják támadni.

Az utóbbi hetekben ismét rászállt Czeglédy Csaba szombathelyi politikusra, ügyvédre a fideszes média, mint kiderült, nem véletlenül. A két fővárosi önkormányzat által is szerződésben álló, többek között a városrészek ügyeinek átvilágításában résztvevő Czeglédy és Társai Ügyvédi Iroda ugyanis feltárt

egy legalább 700 millió forintos fideszes ingatlanpanamát az előző ciklusból az október óta ellenzéki vezetésű Erzsébetvárosban.

A kerületet vezető DK-s Niedermüller Péter posztja szerint a Táncművészeti Főiskola által használt Kazinczy utcai épületeket és még egy értékes ingatlant az önkormányzat bevitt egy projektcégbe „Ebbe a cégbe beszálltak magántulajdonosok is. Ehhez be kellett volna fizetniük 175 millió forintot, amit nem biztos, hogy megtettek, de adtak maguknak a projekt cégből 212 millió forint kölcsönt. Az ingatlanok ekkor még az önkormányzat és a magánbefektetők közös cégében voltak. Ezután egy súlyosan értékaránytalan ingatlancsere történt, amivel a legértékesebb ingatlan kikerült ebből a közös cégből. (...) Csak ezen az egy ügyleten 700 millió forint kár érhette az önkormányzatot” – írja a polgármester.

Czeglédy posztjában arról ír, hogy az ügy miatt – amelyben felejelentést tettek – támadja őt most a fideszes média, élen a Pesti Srácokkal. Emellett megemlíti: egy korábbi ügy miatt éppen most kapott félmillió forint sérelemdíjat a pesti Srácok kiadójától, amiből vett több száz speciális egészségügyi arcmaszkot. „Már neki is álltam kiosztani őket Szombathelyen” – írta Czeglédy.

Szólj hozzá!

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat.