Hivatalos: Ausztriában kötelező lesz az oltás

Nagy Donát 2022-02-03 20:37:51
Március közepétől ugyanolyan lesz a covid elleni oltás, mint a többi kötelező védőoltás: szabálysértést követ el az, aki nem adatta be.

A 18 éves kortól általános CoV elleni védőoltási kötelezettség csütörtökön este az utolsó parlamenti akadályon is átment, írja az ORF Magyarok. A Szövetségi Tanács az ÖVP, a Zöldek, a NEOS és az SPÖ többségének szavazatával fogadta el.

A törvény hatálybalépéséhez még a szövetségi elnök aláírása, valamint annak kihirdetése szükséges, ami a következő napokban várható.

A Szövetségi Tanács 61 tagja mintegy 80 százalékos többséggel fogadta el a tervezett Corona-oltási kötelezettséget. A szavazás eredménye: 47 igen szavazat, 12 nem, két tartózkodás.

A Szövetségi Tanács jóváhagyása után Alexander Van der Bellen szövetségi elnöknek még alá kell írnia a törvényt. Ezt követően Karl Nehammer szövetségi kancellárnak kell ellenjegyeznie, mielőtt azt szabályszerűen kihirdethetik.

Amint ez megtörtént, az új kötelező védőoltási törvény egy nappal később hatályba léphet.

A kötelező oltás már a jövő héten megkezdődhet, az ellenőrzések pedig 2022. március közepén indulhatnak.

A bevezető szakasz március 15-ig tart, ezt követően a kérdés szankciókkal járó ellenőrzési szabálysértéssé válik. A rendőrség ellenőrizheti majd az oltási státuszt, és büntetéseket szabhat ki. A harmadik fázis, amelyben automatikusan büntetéseket szabnak ki minden oltatlan személyre, még várat magára.

Szólj hozzá!

Belebukott Kántás Zoltán ügyvezető a Sárvári Gyógyfürdőn fantomállásban foglalkoztatott férfi ügyébe

A Sárváriakért Egyesület képviselői felszólították a polgármester, és az alpolgármestert, hogy az esetből vonják le a politikai következtetést és legyenek önmagukkal következetesek.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.