A Tóvendéglő új tulajdonosa újítja fel a szombathelyi emlékművet

Székely Zoárd 2022-01-30 10:02:00
A tervek szerint a munka érinti az emlékmű környezetét is.

„Előrehaladott egyeztetés zajlik az önkormányzat és cégünk között a szombathelyi felszabadulási emlékmű rehabilitációjáról”

– közölte a Metál Hungária Holding Zrt. két vezetője, Köncz Miklós gazdasági és Kása Zsolt műszaki igazgató a nyugat.hu-val.

Fotó: Farkas Bazsi

Elmondásuk szerint a felújítás az emlékmű környezetét is érinti, a terület szabadidős, és sporttevékenység célú marad.

A további részletekről az önkormányzattal zajló egyeztetések után tudnak beszámolni, de ígéretük szerint igényes, környezettudatos, a 21. század elvárásainak megfelelő, korszerű, a helyi lakosok számára is komfortos, élhető és használható környezetet alakítanak ki.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A Metál Hungária Holding Zrt. még 2020 nyarán vásárolta meg a Tóvendéglő épületét, a vendéglő decemberben be is zárta kapuit. Nem sokkal azután kiderült, az új tulajdonos irodaházzá alakítja az épületet, amelyben rendezvényterem funkciót is kialakítanak.

Milliárdos fejlesztéssel alakítják át a szombathelyi Tóvendéglő épületét irodaházzá

Több mint egymilliárd forint értékű beruházással alakítja ki új központi irodáját Szombathelyen a főként ipari, logisztikai, kereskedelmi csarnokok és sportlétesítmények tetőhéjalásával és homlokzatburkolásával foglalkozó Metál Hungária Holding Zrt - közölte az MTI-vel a társaság.

A lap azt is megtudta, hogy a cég az önkormányzattal folytatott együttműködés keretében a város egyik meghatározó közösségi célú fejlesztését, a fedett jégcsarnok befejezését is támogatta anyagilag, ami várhatóan tavaszra készül el.

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.