Vödröt húzhattak egy megbilincselt hajléktalan fejére a zalai rendőrök, majd gázsprayt fújhattak be neki

ugytudjuk.hu 2022-01-29 11:54:00
Durva rendőri túlkapás áldozata lehetett még tavaly decemberben egy zalaegerszegi hajléktalan férfi.

A Blikket egy olvasója tájékoztatta a döbbenetes esetről. A beszámoló szerint a Zalaegerszegi Rendőrkapitányságon két nyomozó egy földön fekvő, megbilincselt hajléktalan férfit brutális módon bántalmazott.

A védekezésre képtelen ember fejére felmosóvödröt húztak, majd a vödör alá még gázspray-vel is befújtak. Állítólag az elképesztő akciót többen is végignézték, sőt telefonjukkal rögzítették is.

A lap szerint az eset még tavaly történt, belső vizsgálat az ügyben viszont csak idén indult. Azt írják, a két érintett rendőr továbbra is dolgozik, munkaviszonyukat nem függesztették fel a vizsgálat idejére.

A Blikk levélben megkereste a Zala Megyei Rendőr-főkapitányságot, hogy tájékoztatást kérjenek az ügyben. Válaszukban csupán azt írták, hogy a hatáskörrel rendelkező ügyészségnek megküldték az üggyel kapcsolatos iratokat. Kérdéseiket ezért elküldték a Kaposvári Regionális Nyomozó Ügyészségnek is, választ azonban onnan már nem  is kaptak.

A cikk szerint a rendőri állomány alkalmasságát kétévente vizsgálják.

Borítóképünk illusztráció, fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

SMS-ben fenyegették meg Ágh Ernőt, szombathelyi önkormányzati képviselőt

A feladó azt írta, hogy reméli áprilisban a fiával, az államtitkár Ágh Péterrel együtt bitófán fog lógni.

Váratlan családi élethelyzet miatt távozik az Egis Körmendtől Trevor Blondin

Már a holnapi, Kaposvár elleni meccsen sem lép pályára.

Számháború: A Fidesz szerint kétszer annyian voltak tegnap, mint a Tisza

Még ha a kutató számításai alapján a számok nem is ezt mutatják.

Szépen-lassan helyreállhat a vasúti közlekedés a győri fővonalon

Hegyi Zsolt közleménye szerint még nem tökéletes, de már jobb a helyzet. 

A test és a lélek egyensúlyának fontossága

Mai világunkban egyre többen keresik a testi-lelki egyensúly megteremtésének útját. Az egészséges életmód iránti igény nem csupán egy múló hóbort, hanem egyre több ember életének meghatározó részévé válik.

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.