Az LMBTQ propagandának nincsen helye az óvodákban, de Orbán Viktornak igen

Farkas Bazsi 2022-01-28 16:00:29
Új aláírásgyűjtési kampánnyal készül a Fidesz. A szombathelyi Fidesz-frakcióvezetője nem erősítette meg, hogy aktivistáik távolról vezérelhető tabletekkel kopogtatnának.

A “Stop Gyurcsány! Stop Márki-Zay!” aláírásgyűjtés véget ért, azonban egy új aláírásgyűjtési kampányt indít hamarosan a Fidesz - ezt Illés Károly, a Fidesz-KDNP szombathelyi frakciójának vezetője mondta el egy mai sajtótájékoztatón. Az aktivisták pultozni is fognak és személyesen is felkeresik majd a választókat.

Fotó: Szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

Szerkesztőségünk úgy értesült, hogy a már a “Stop Gyurcsány! Stop Márki-Zay!” aláírásgyűjtésnél is olyan tabletekkel kopogtattak be a választókhoz, amelyek nyomkövetővel voltak ellátva, így távolról lehetett követni, hogy az aktivisták merre járnak, hány háztartást kerestek fel. Illetve informátoraink arról is beszámoltak, hogy ezek a gépek alkalmasak voltak arra, hogy távolról irányítva hang és videó felvételeket készítsenek velük. Vagyis sok esetben maga az aláírásgyűjtő sem tudta, hogy mikor rögzít a szerkezet.

Kérdésünkre Illés elmondta, hogy a hamarosan induló gyűjtésben is lesz tablet az aktivistáknál, ám szerinte ezek az eszközök nem alkalmasak távolról indított hang és videófelvételre. 

Az aláírásgyűjtés kifejezetten a választási kampány céljait szolgálja  - mondta.

A tegnapi közgyűlésen Melega Miklós a Fidesz-KDNP frakció tagja állt ki azzal, hogy az óvodásoktól távol kell tartani az LMBTQ propagandát. Melega kitért arra is, hogy az óvodások és a kisiskolások a legsérülékenyebb korban vannak, ezért kell maximálisan figyelni védelmükre.

Ezzel kapcsolatban azt kérdeztük Illéstől, hogy ennek tükrében, hogyan értékelné, hogy a héten Orbán Viktor egy óvodába látogatott el, és a gyerkeket kampánycélokra használta fel.

Illés elmondta, hogy nem feltételezi, hogy a szombathelyi óvodákban megtörténhet, hogy az LMBTQ mozgalom felüti a fejét. És az is fontos, hogy ne legyenek olyan törvények, amik ezt lehetővé teszik. 

A törvény módosítása ellen vagyunk - mondta a politikus.

LMBTQ témában a gyerekek sérülékeny korban vannak. Politikai témában a gyerekek nincsenek sérülékeny korban? - tettük fel újra a kérdést.

Ha a miniszterelnök odamegy felavatni egy óvodát, az messze van attól, hogy politikailag befolyásolná a gyerekeket - válaszolta a párt városi elnöke. 

A politikus hozzátette, hogy feltételezi, hogy a miniszterelnök a lehető legkörültekintőbben járt el és minden jogi lehetőséget számba vett.

LMBTQ témában a gyerekek sérülékeny korban vannak. Politikai témában a gyerekek nincsenek sérülékeny korban? - tettük fel ismét a kérdést.

Amire Illés azt felelte, hogy ezt a szakmától kellene megkérdezni. 

Végezetül kértünk egy nagy interjút a frakcióvezetőtől, de azt mondta nem él a lehetőséggel. 

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.