A spam mappába került egy amerikai nő e-mailje, amiben arról értesíttették, hogy nyert 3 millió dollárt

Fehér Buda 2022-01-26 08:23:00
Laura Spears majdnem lemaradt a nyereményről.

Egy amerikai nő, Laura Spears tavaly december 31-én vett egy Mega Millions nevű lottószelvényt. A nő már el is felejtette, hogy szilveszterkor feladta a lottót, amikor az egyik barátjától e-mailt kapott. Az e-mail viszont nem jelent meg a bejövő üzenetei között, úgyhogy Laura belenézett a spam mappába is. Hatalmas szerencséje volt, mert kiderült, hogy

a nő 3,3 millió dollárt nyert.

Azaz 1 milliárd 50 millió forintos nyereményről ment az üzenet a spam mappába.

Ebbe a mappába többnyire az internetes szemét kerül, vagyis az olyan üzenetek, amelyeket a levelezőrendszerünk kéretlenként jelöl meg. A spam mappát ráadásul a levelezőrendszerek rendszeres időközönként ürítik, az ide kerülő üzenetek általában 30 naponta törlődnek.

Majdnem így járt Laura is, aki a Sky Newsnak elmondta, hogy pár napon múlt, hogy észrevette az e-mailt. A nő egyébként még maga is átverésnek tartotta az e-mailt, de miután leellenőrizte a számokat, rájött, hogy tényleg nyert.

Laura most azt tervezi, hogy a pénzt megosztja a családjával, ő pedig korai nyugdíjba vonul. Emellett a Mega Millionst forgalmazó Michigan Lottery-t is hozzáadta a megbízható címek listájához, nehogy még egyszer így járjon.

Szólj hozzá!

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!