A Győr izgalmas hajrában verte az Odense-t

Bazsó Bálint 2022-01-23 18:05:46
A Győri Audi ETO KC házigazdaként 27-26-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, vasárnap.

Az ETO rekordot jelentő, immár 68 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta, csaknem négy éve tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban hatvan győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Győri Audi ETO KC-Odense HB (dán) 27-26 (12-13)

Az ötszörös BL-győztes magyar csapat keretéből ezúttal csak a francia Amandine Leynaud hiányzott.

Veronica Kristiansen vezérletével jól kezdett az ETO (6-3), amely a várakozásoknak megfelelően komoly ellenállásba ütközött. A dánok támadásban és védekezésben is frissebbek, pontosabbak voltak, egy 6-1-es sorozattal fordítottak, mert a hazaiak jó néhány akciót elrontottak, elsősorban a dél-koreai jobbátlövő, Ju Unhi gyengélkedett. Ambros Martín vezetőedző időkéréssel és cserékkel próbálkozott, ám csapata tíz percig nem talált a hálóba.

A folytatásban Silje Solberg bravúros védéseire alapozva, Estelle Nze Minko vezérletével egyenlített a Győr, amely végül egygólos hátrányban mehetett a szünetre (12-13).

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A második félidőben is rendkívül taktikusan, kevés hibával kézilabdáztak a vendégek, de mivel Laura Glauser egyre jobban védett, az ETO-nak 7-6 után a 46. percben sikerült visszavennie a vezetést. Mie Höjlundot nem tudták tartani a házigazdák, így az Odense megint ellépett. A győriek az újabb egyenlítésüket követően többször is az üres kapuba lőhettek volna - mert az ellenfél létszámfölényes akciókkal próbálkozott -, de hibáztak.

Az utolsó perc 26-26-os állásról kezdődött, Linn Blohm húsz másodperccel a vége előtt gólt lőtt, az utolsó dán támadás végén Glauser bravúrral védett, így a hazaiak egy találattal nyertek.

Stine Oftedal és Estelle Nze Minko öt-öt góllal, Solberg és Glauser öt-öt védéssel járult hozzá a sikerhez. Mie Höjlund kilenc találattal zárt.

A két csapat hatodik egymás elleni BL-meccsén egy döntetlen mellett ötödször nyert az ETO.

A 11 győzelemmel álló győriek két hét múlva az orosz CSZKA Moszkva otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében. A hat sikerrel, két döntetlennel és két vereséggel rendelkező Ferencváros jövő szombaton a francia Brest Bretagne vendége lesz.

Szólj hozzá!

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.