Cunami érte el Tonga partvidékét

Papp László Tamás 2022-01-15 12:04:54
Egy hatalmas tenger alatti vulkánkitörés után következett a szökőár.

Egy hatalmas víz alatti vulkánkitörés után szökőárhullámok érték el a Csendes-óceánon Tonga partjait, számolt be róla a BBC nyomán a Telex.

A Youtube-on megjelent felvételeken látható a vulkánkitörés miatt keletkezett gigantikus felhő, és az, hogy a tenger betör a lakott területekre. Szemtanúk szerint hamu hullott a fővárosra, Nuku'alofára.
Tonga fővárosa mindössze 65 kilométerre északra fekszik a most kitört Hunga Tonga-Hunga Haʻapai vulkántól.

🌋 Pacific island could be destroyed as volcano erupts in Tonga 🇹🇴 January 14 2022 Hunga Tonga-Hunga

A powerful eruption of the Hunga Tonga-Hunga Ha'Apai volcano in Tonga on January 14th 2022.The volcano vented gases and ash up to 20 kilometers in the air. A...

A vulkánból kiáramló gáz-, füst- és hamufelhők 20 kilométer magasra nyúltak az égbe

– írja a Telex cikke.

Az időben kiadott cunamiriasztás miatt a lakosság a magasabban területekre menekült. Egy tongai lakos, Mere Taufa azt mondta: a kitörés akkor történt, amikor a családja vacsorához készült, és öccse azt hitte, bombák robbantak a közelben.

„Ösztönösen az asztal alá húzódtam, felkaptam a kishúgomat, és üvöltöttem a szüleimnek és a többieknek a házban, hogy ugyanezt tegyék”

– idézte a szemtanút a Stuff.co.nz új-zélandi hírportál. A következő, amire a nő emlékezett, az volt, hogy a víz beáramlott az otthonukba.

Szólj hozzá!

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.

Nem befolyásolja a nemzeti ünnep a hulladékszállítást

Augusztus 20-án is tessék kitenni a kukákat.

Hétfőn fogják irtani a szúnyogokat Szombathelyen

Melegvérű állatokra nem, de méhekre ártalmas a használt vegyi anyag.

Nem csak a sajtóban olvashatsz szerelmi sztorikat – át is élheted!

A szerelmi kapcsolatok mindig is fontosak voltak az emberek számára: akár a sajátunkról, akár másokéról van szó, rengeteg izgalmas témát és eseményt szolgáltat egy ilyen viszony. Nem véletlen, hogy gyakran a bulvárhírek központi témáit is ezek adják – sokak figyelmét lekötik a sztárok magánéletével kapcsolatos hírek.

Megkezdődött a szombathelyi vasútállomás épületének renoválása

Már fel is van állványozva az épület. 250 millió forintot költenek el rá.

Itt a hőségriadó: ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, egy percre se!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.