Ungár: annyi elvárható lenne Hendétől, hogy legalább a kampányeseményét kifizesse

ugytudjuk.hu 2022-01-12 15:37:00
Az LMP politikusa szerint most azt látjuk kicsiben, ami amúgy nagyban is történik.

Lapunk közérdekű adatigénylése nyomán több országos médium is megírta, hogy a Fidesz szombathelyi párt rendezvényeinek terembérleti költségeit nem a párt, hanem a Vasi Friss Rádió Kft. fizette ki. 

Hiába fordultunk kérdéssel az érintettekhez, sem a Haladás Sportkomplexumban fórumot tartó Dömöter Csaba (Fidesz-KDNP) államtitkár, sem a szintén ott konferenciát tartó Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, sem pedig az évzáró vacsoráját szintén itt bonyolító szombathelyi Fidesz nem reagált.

Ma az Ugytudjuk.hu közleményt kapott a Fidesztől.

Most erre reagált Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Mutatjuk:

A rajtakapott gyerek indulata érthető és indokolt: bár dicséretes dolog, hogy a Fidesz évzáró gáláján gyűjtést is szerveztek, azonban a szombathelyi Fidesz frakció közleményében elfelejtettek arra magyarázatot adni, hogy Hende Csaba kampányrendezvényét és Dömötör Csaba fórumát miért a Friss Rádió Kft. fizette. Élünk a gyanúval, hogy azért nem próbáltak magyarázatot adni, mert nincs. Valójában könnyen tisztázhatnák magukat, ha bemutatnák a helyi Fidesz és a Friss Rádió Kft. közötti szerződést. Amennyiben ilyennel nem rendelkeznek, akkor tiltott pártfinanszírozásról beszélünk.

A frusztráció a saját szempontjukból teljesen érthető. Hende Csaba az elmúlt két évben némán tűrte, hogy az általa képviselt kormány kifossza a szombathelyi embereket.  Később az ezt feledtetni kívánó homályos ígéretkampányát is csak ilyen kellemetlen módon tudja elindítani. Ha valakitől komolyan akarjuk venni, hogy 300 milliárdos forrást fog a városba hozni, attól elvárható lenne, hogy legalább a kampányeseményt maga fizesse ki.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember.