Nem elég, hogy bukta a szolgálati autót és az államtitkári fizetést Völner Pál, még a megtakarításai is felszívódtak

Bazsó Bálint 2022-01-12 14:10:32
Pocsék éve volt a politikusnak.

A kormany.hu-ra felkerült Völner Pár vagyonnyilatkozata (és a helyére ülő Répássy Róberté, aki hosszú évek után került vissza ismét a politikába). Mint ismert, Völner Pált hivatali vesztegetéssel és más bűncselekménnyel vádolják. A miniszterhelyettes és államtitkár decemberben lemondott, ettől függetlenül vagyonnyilatkozatát még le kellett adnia. 

Vesztegetési ügy ide, botrány oda, Völner vagyonnyilatkozata alapján ramaty egy éve volt a politikusnak. 

Amellett, hogy a politikus elbukta az államtitkári apanázst (nevetséges 1,29 millió forint), a tetejébe több mint 10 millió forintnyi megtakarítással és készpénzzel is rövidebb lett az egykori államtitkár. 

Egészen pontosan: 2021 januárjában még 8,5 millió forintnyi takarékbetéttel rendelkezett (sőt, 2020-ban még 15,2 millióval) és 3,5 millió forint készpénzzel, addig 2022 januárjában már nincs megtakarítása és készpénze is 2 millió forintra apadt.

Völner-gate: de ki az a "Gazda"?

Mint írják: "Gazdámnak" nevezte a lehallgatási anyagban a Magyar Végrehajtói Kar elnöke, Schadl György azt a titokzatos embert, akivel időnként külföldön találkozott. Noha a lehallgatási anyagokból nem derül ki, ki lehet a Schadl által "gazdájának" nevezett rejtélyes figura, az biztos, hogy nem Völner Pál államtitkár.

Az ugyanakkor nem derül ki, hogy pontosan mire is költött a pénzt Völner, vagyonnyilatkozata alapján ugyanis sem ingatlant, sem egyéb ingóságot nem vásárolt belőle. 

Sem pedig autót, így Völner Pál vélhetően vonatozik majd a nyergesújfalui házából a parlamenti szavazásokra (hiszen országgyűlési képviselő azért maradt) mert vagyonnyilatkozata alapján továbbra sincs gépjármű a nevén. 

Szólj hozzá!

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.