Kiderült, mi igaz Borkai öngyilkosságából

Papp László Tamás 2021-12-29 14:11:00
Napok óta terjed a pletyka Győr korábbi fideszes polgármesteréről.

Több vonalon is terjed a pletyka, ami arról szól, hogy Borkai Zsolt, Győr volt polgármestere tegnap öngyilkosságot kísérelt meg és kórházban fekszik.

A Telex megkérdezte magát az érintettet, aki azt üzeni, köszöni, jól van, és ő is sokszor hallotta már a saját öngyilkosságának történetét.

Nem kizárt, hogy önhöz is el fog jutni a híre annak, hogy Borkai Zsolt tegnap öngyilkosságot kísérelt meg és kórházban van. Győrből jelentjük: az egészen konkrét részleteket tartalmazó állítás többször is eljutott már az elmúlt hetekben egyes helyi sajóorgánumokhoz, akár egy láncüzenet

– emlékeztet a Telex.

Egy nagyobb hullám november elején Budapestig is elért, akárcsak a mostani.

Annak idején a Telex megkereste Borkai Zsoltot, aki mindenkit megnyugtatott a hogyléte felől.

A pletyka azonban azóta egész Győrön végigsöpört és hetek óta tartja magát, többféle verzióban.

Most jellemzően nem is Facebookon terjed az álhír, inkább csak szóban. Ismét megkereste a portál győri tudósítója ezzel kapcsolatban a volt győri polgármestert, aki a választ már azzal megadta, hogy felvette a telefont és beleszólt:

„tessék, Borkai Zsolt”.

Aztán ha nem is a legnagyobb örömmel, de kedélyesen reagált a rendíthetetlenül terjedő információra.

Sokszor kerestek már ezzel kapcsolatban, az is eljutott hozzám még az elején, hogy az öngyilkosság sikerült. Aztán sokan látták, hogy ott vagyok például a kézimeccsen, vagyis élek.

Valószínűleg ezért vett új kanyart a történet, és már arról szól, hogy csak öngyilkossági kísérletet hajtottam végre. Még olyat is hallottam, hogy a feleségem vágott le a kötélről

– mondta Borkai Zsolt.

Nem tudom, ki és miért terjeszti ezt. Azt nem hiszem, hogy politikai oka lenne, mert én már régóta nem vagyok ott a politikai porondon.

Természetesen látom, hogy újabb posztjai is vannak az „ördög ügyvédjének”

– utalt az éppen az ő ügyével hírhedtté vált blog új, Varga Judit igazságügyi miniszterről szóló bejegyzésre.

Ami engem illet, nyugodtan leírhatják, hogy jól vagyok. És azt is, hogy a sportolói mivoltomnak köszönhetően van bennem elég erő ahhoz, hogy az átélt pokol után is folytatni tudjam az életemet. Nem teszem meg senkinek ezt a szívességet

– céloz a Telexnek adott nyilatkozatában a halálhírre, amiből szerinte, ahogy a mondás is tartja, az a tanulság is levonható, hogy sokáig fog élni.

Szólj hozzá!

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!

Civil felajánlásból lett élhetőbb az Aranypart II. Győrben

Egy nagypapa a saját munkagépével tette gyerekbaráttá a partszakaszt.

Több, mint 120 millió forintot sikkasztott el egy vasi nő

A cég pénzét a saját számlájára utalta, és abból fizette a webes vásárlásait is.