Rezsivel együtt fizet nettó 50 ezer forintot az MMIK büfé bérléséért a Café 5 Kft.

Farkas Bazsi 2021-12-26 09:12:00
Hiába kértük ki közérdekű adatigényléssel a büfé bérleti szerződését, az intézmény azt nem adta ki.

Közel egy hónapja írtunk arról, hogy havi nettó 50 ezer forintért bérelheti az MMIK büféjét a Café 5 Kft. Ez az a cég, amely korábban bár 10 évre nyerte el pályázaton a Savaria Mozi kávézójának üzemeltetését, a jogi kiskapukat kihasználva végül 15 évig üzemeltethette azt. 

Nem mellékes, hogy a szerződés hosszabbításokat Szombathely fideszes városvezetése alatt kapta meg a cég, amelynek egyik tulajdonosa Hetényi Norbert felvállaltam a Fidesz aktivistája.

A Café 5 Kft. most az államosított MMIK kávézóját kapta üzemeltetésbe, úgynevezett teszt időszakra. 

Már az is furcsa, hogy egy közalapítványi működtetésben lévő intézmény nem ír ki pályázatot. Ám amint az Rétvári Bence (Fidesz-KDNP) államtitkár, Ungár Péter (LMP) országgyűlési képviselő kérdésére adott válaszából kiderült mellőzhető a versenyeztetés, ha a határozott időre kötött szerződés időtartama nem haladja meg a 90 napot. 

Közérdekű adatigényléssel fordultunk az MMIK-hoz, amelyben azt kértük, hogy másolatban küldjék meg a Café 5 Kft.-vel kötött szerződést. 

Az MMIK ennek nem tett eleget.

A szerződést nem kaptuk meg, választ azonban kaptunk, amelyben az MMIK azt írja, hogy:

A használat időtartama: 2021. november 1. napjától 2021. december 31. napja közötti időtartam. Vagyis bőven beleférnek a Rétvári által emlegetett időintervallumba.

Azt feltételezzük, hogy a kávézó üzemeltetésére két hónapos szerződésekkel állapodnak meg a Café 5 Kft.-vel, így pedig kibújnak az alól a kötelezettség alól, hogy nyílt versenyben, pályáztatásban találjanak üzemeltetőt a helyiséghez. 

Több, mint egy hete írtunk választ az MMIK-nak, amiben felhívtuk a figyelmüket arra, hogy nem tettek eleget a közérdekű adatigénylésnek, mivel a szerződés másolatát nem küldték meg. Választ azóta nem kaptuk.

Telefonon próbálkoztunk elérni az intézmény vezetőjét Kiss Gábor Boldizsárt, de nem jártunk sikerrel.

Az MMIK válaszából - amelyet a szerződés kiadásának hiányában semmi sem támaszt alá - az derül ki, hogy:

A használatba adott helyiségek: földszinti büfé (73,31 nm), alagsori büfé raktár (28,25 nm), büfé terasz (MMIK dísztér büfé előtti része). A megállapodás értelmében használó ezeket kizárólag a helyiségek rendeltetése szerinti céljára használhatja.

Használati díj mértéke: bruttó 63.500 Ft/hó, azaz a használat teljes időtartamára bruttó 127.000,- Ft, mely 

magába foglalja a használatba adott helyiségek használati díját, rezsiköltségét és az igényelt alapszolgáltatásokat (fűtés [nyitvatartási időhöz igazítottan], áram, világítás, víz- és csatornahasználat, kommunális szemétszállítás). 

A használati díj nem foglalja magába a takarítás díját (mely használó feladata), továbbá az alapszolgáltatásokon kívül esetlegesen igényelt, speciális szolgáltatásokat, azokat ugyanis a használó köteles egyedileg, előre megrendelni.

Az persze további kérdés, hogy mi lesz a büfével január 1-től. Nehezen tudunk elképzelni olyan forgatókönyvet, hogy hosszú távon ne a Café 5 Kft. üzemeltesse az egységet. 

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.