Titkos ügynöknek adta ki magát és csaknem százmilliót kaszált egy csaló Pintér Sándor nevével

Székely Zoárd 2021-12-23 08:37:58
A férfi olyan vállalkozókat keresett, akik ellen valamilyen eljárást indított a NAV.

Pintér Sándor belügyminiszter nevében csalt ki több tízmillió forintot egy szélhámos azoktól, akik ettől remélték büntető ügyük megoldódását – írja a Blikk.

A budapesti, M. I. monogramú férfi fedett nyomozónak,

esetenként titkos ügynöknek adta ki magát, a belügyminiszterre pedig mint személyes jó barátjára és egyben főnökére hivatkozott, akivel naponta találkozik.

A 44 éves férfi olyan vállalkozókat keresett, akik ellen valamilyen eljárást indított a NAV, ezért sokat megér nekik, ha valaki segít elsimítani a problémás ügyeket.

Egy férfi egyből 15 millió forintot adott át annak reményében, hogy a miniszter közbelép, és megússza a NAV-eljárást.

Egy nagyobb haltól aztán először 17, majd 61 milliót vett át a csaló.

Aztán szemet szúrhatott valakinek, mert a legközelebbi pénzátadáson már valódi titkos nyomozók jelentek meg, és rajtaütöttek a férfin, az ügyészség pedig elrendelte az előzetes letartóztatását.

A Belügyminisztérium nem erősítette meg a lap értesüléseit. Pintérre a közelmúltban is hivatkoztak tízmilliókat bezsebelő csalók, a Blikk több ilyen esetet is felidézett a cikkében.

 

Címlapfotó: MTI/Balogh Zoltán

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.