Gyerekcipőben jár a Volán és Szombathely között indult per

Farkas Bazsi 2021-12-16 09:12:00
A busztársaság beadta kérelmét a bíróságra, az önkormányzat pedig erre megküldte az ellenkérelmét.

Korábban beszámoltunk róla, hogy pályázatot írt ki Szombathely a helyirjáratos buszközlekedés üzemeltetésére. A pályázatot a Blaguss nyerte, a Volánbusz pedig jelezte, hogy bíróságon támadja meg a döntést.

Perre vitte a Volánbusz a vesztes szombathelyi pályázatát

Nem támadta meg a Volán a Blaguss szombathelyi pályázatát - írtuk tegnap. A kérdést Koczka Tibor (Pro Savaria) képviselő tette fel a rendkívüli közgyűlésen. Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester pedig azt válaszolta, hogy a határidőig nem kaptak jelzést arra vonatkozóan, hogy a Volánbusz megtámadta volna a pályázati eljárást.

A Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság mai ülésén hangzott el a kérdés, hogy hol tart a per.

Válaszként többek között az hangzott el, hogy egyelőre gyerekcipőben. Jelenleg a perfelvétel zajlik.

Maga a per arról szól, hogy a Volán pályázata érvényes volt-e, a Blagussé pedig érvénytelen. Januárban találkoznak a felek a bíróságon.

Szólj hozzá!

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.

Szombathelyen folytatódik az M86, M87 tervbemutató Ágh Péter roadshow

A közgyűlésen tárja a nagyérdemű elé a 7,5 milliárd forintba kerülő terveket.

Csuklós busszal érkezett a segítség - kényelmesebb lett a Nyugdíjas Egyetem megközelítése Győrben

A Széchenyi István Egyetemen elindult az idei szemeszter, az előadások idején nagyobb befogadóképességű buszok közlekednek.

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig.