Még csak nem is tud a minisztérium arról, hogy pusztítják a nádast a Balaton partján

Bazsó Bálint 2021-12-06 16:20:00
Egy gigaberuházás keretében letarolják a nádast és fákat vágnak ki Badacsonyörsön. A minisztérium szétteszi a kezét.

Ungár Péter (LMP) az Országgyűlés hétfői plenárius ülésén azt kérdezte az Agrárminisztériumtól, hogy miközben Badacsonyörsön egy korábbi kemping területén négycsillagos szálloda épül, méghozzá úgy, hogy a beruházó letarolta a nádast, fákat vágott ki és meg kívánja szüntetni a strandot, aközben  hogyan lehet környezetpusztító beruházásokat végezni úgy, hogy a hatóságok még csak közbe sem lépnek?

A Vas megyei LMP képviselője emlékeztetett: védett nádast irtottak ki, miközben a beruházó semmilyen módon nem tájékoztatta a lakosságot, akiknek így semmilyen kontrolljuk nem volt az építkezés felett.

Feltette a kérdést:

Miért nem osztanak meg információt a helyi lakossággal és miért hajthat végre környezetpusztító beruházást valaki úgy, hogy a hatóság közbe sem lép? 

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára azt válaszolta, hogy a Veszprém megyei kormányhivatal a tervezett fejlesztéseket figyelemmel kíséri, ám mint kiderült: az Agrárminisztériumnak nincs tudomása az építkezésről.

"A rendelkezésre álló információk szerint az önkormányzat a településrendezési szerződés megkötésén és a helyi építési szabályzat módosításán dolgozik, emellett folyamatosan egyeztet az illetékes hatóságokkal"

- tette hozzá.

 Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.