Több, mint 100 ezer magyarnak van bejelentett osztrák állása

Farkas Bazsi 2021-12-02 08:38:45
Meghaladja a járvány előtti szintet a magyar állampolgárok foglalkoztatottsága Ausztriában.

2021 eddig új rekordokat hozott az ausztriai magyar dolgozók számában. Augusztusban több mint 107.600 magyar állampolgárt foglalkoztattak az osztrák cégek és intézmények. Ez a valaha volt legmagasabb foglalkoztatottsági adat. Az Ausztriában alkalmazott magyar állampolgárok létszáma már júniusban elhagyta a járvány előtti időszak 101 ezer fő körüli maximumát, és azóta is folyamatosan a pandémia előtti szint felett áll. Októberben több mint 9.000-rel több magyar dolgozott Ausztriában, mint két éve ilyenkor.

A tartományok közül a legtöbb magyar állampolgár, szám szerint 20.268 fő Alsó-Ausztriában vállalt munkát. Burgenlandban 19.628, Bécsben 19.346 magyar állampolgárt foglalkoztattak, a főváros így már csak a harmadik a tartományi rangsorban. A lakosság arányában pedig továbbra is Burgenlandban a legmagasabb a magyar munkavállalók száma.

A korábbi években rendszerint októberben és novemberben volt országosan a legalacsonyabb a magyar dolgozók aránya, a téli szezonkezdet elhúzódása és a szezonális munkaerő bizonytalan helyzete kapcsán ugyanakkor akár a decemberre is áthúzódó csökkenés várható a munkaerőpiacon.

Ausztriában jelenleg mintegy 879 ezer külföldi alkalmazott dolgozik, közülük a legtöbben, 112 ezren német állampolgárok, a magyarok a lista második helyén állnak, a harmadik helyen pedig a románok végeztek.

A teljes osztrák munkaerőpiacon most 63 ezerrel többen dolgoznak, mint két éve ilyenkor, a külföldiek száma viszont ennél is nagyobb mértékben, 72 ezer fővel nőtt 2019 októberéhez képest – olvasható a Társadalombiztosító statisztikájában, amit a magyarok.orf.at adott közzé.

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.