Ezért lett omikron az új koronavírus-variáns neve

Nagy Donát 2021-12-01 11:02:00
Már csak azt nem értjük, hogy ha ilyen problémásak a görög betűk, akkor miért ezeket kezdték el használni.

Mint azt tudjuk, az Egészségügyi Világszervezet a görög ábécé betűit használja arra, hogy a koronavírus komolyabb variánsait elnevezze, miután a felfedezési ország utáni elnevezést nem találta korrektnek – írja a 24.hu.

Fotó: Pixabay

A legújabb, Dél-Afrikában azonosított variáns neve omikron lett – ezzel azonban a WHO átugrott két betűt ahhoz képest, ami a sorban következett volna.

A lap szerint eddig a delta variáns volt a leginkább domináns talán globálisan is, de Európában biztosan. Az azonosítása óta megjelent már epszilon, ióta és lambda is, ám egyikük sem jelentett magasabb veszélyt, mint a delta. A "B.1.1.529" megjelenésével mindenki azt várta, hogy a következő görög betűre ugorjunk, vagyis a re – mégsem így történt.

A WHO ugyanis omikronnak nevezte el a mutánst, és kihagyott két betűt.

A WHO képviselője a CNN-nek elmondta: nem kell emögé sokat gondolni, a nagyon hasonlít az angol "new" szó kimondott alakjára, ami pedig újat jelent,

a kszí pedig akár politikai feszültséget is okozhatott volna a kínaiakkal, mivel az államfőjüket Hszi Csin-pingnek hívják, és a betű angol írása (Xi) egyébként is gyakori keresztnév keleten. A WHO a nyilatkozat szerint pedig az új betegségek, vírusok és azok variánsai elnevezésénél igyekszik elkerülni, hogy bármilyen kulturális, társadalmi, nemzeti, regionális, szakmai vagy etnikai csoportot megsértsen.

Szólj hozzá!

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.