Orosz Bernadett belépett az LMP-be

Papp László Tamás 2021-11-27 11:56:00
Jövőben már nem mint civil, hanem mint politikus fog kiállni az áldozatokért.

Orosz Bernadett 2019 novemberében lett ismert, amikor saját, brutálisan összevert arcát megmutatva arról írt a Facebookon, hogy egykori barátja brutálisan bántalmazta őt.

A férfi erre beperelte őt a személyiségi jogai megsértése miatt, ami hatalmas felháborodáshoz és hosszú jogi huzavonához vezetett

írja a borsod24.hu

Bernadett kiállásával azóta rengeteget tett a családon belül bántalmazott embertársaiért, amiért tavaly SZABAD-díjban is részesítették. 

A Borsod24-nek azt nyilatkozta, hogy

Az elmúlt egy év alatt sokat gondolkoztam azon, hogy mit tehetnék még meg amit magánszemélyként, magyar állampolgárként esetleg még nem tettem meg, az általam is képviselt, kapcsolaton-családon belüli erőszak közügy érdemi előmozdítását illetően.

Hozzátéve:

A 2019. november 11-i életmentő posztom által keltett nagy médiavisszhang elindított egy érdemi változást elősegítő lavinát, és azóta többen foglalkoznak ezzel a kegyetlen jelenséggel, de addig amíg nincs hatékony védelem, nem nyugodhatunk meg.

Orosz Bernadett

Fotó: borsod24.hu

Véleménye szerint

az illetékesek hiába sorakoztattak fel számtalan példát arra, hogy a gyakorlatban valamiért nem működnek a hivatkozott „hatékony jogszabályok”.

Úgy fogalmaz, hogy

Nem értik, vagy csak nem akarják érteni, hogy miért szükséges a részükről a 2014-ben aláírt, de azóta mégsem ratifikált Isztambuli Egyezmény vagy azzal egyenértékű irányelv, mely végre hatékony védelmet jelentene az erőszak áldozatainak.”

“Tudják, hogy például a sertéstartásra létezik irányelv, de az erőszakra nincs?”

– fejtette ki a borsod24.hu-nak az aktivista.

Kiemelte, hogy az áldozathibáztatást – mint az erőszakhoz társuló jelenséget – jelentős mértékben csökkentenünk kell ahhoz, hogy a látencia is csökkenjen, és az áldozatok időben jogorvoslattal élhessenek egy nyugodt jövő, egy emberhez méltó élet érdekében.

Legfőképpen azért, hogy életben maradjanak, és lehetőleg maradandó egészségkárosodást se szenvedjenek.

Orosz Bernadett emlékeztet, hogy vele együtt sok emberjogi jogvédő és civil szervezet küzd az érdemi változás érdekében, azonban a legtöbben szélmalomharcot kénytelenek vívni.

“Nem tagadom, hogy nekem is párszor megfordult már a fejemben hasonló terv, de ha egyszer valamiért úgy döntök, hogy elköltözöm a hazámból, az csak azt követően történhet meg, hogy már minden tőlem telhetőt megtettem.”

Ezért úgy döntött, hogy a jövőben már nem mint civil, hanem mint politikus fog kiállni az áldozatokért és belép az LMP-be.

Sokan hitüket veszítették már a politikában és eddig én is hangoztattam, hogy a közügy pártok felett álló specifikus probléma, így attól független kell, hogy legyen.

Azonban úgy gondolom, hogy nem lehet függetlennek maradni attól, ahol a szükséges változást szeretnénk végre-valahára elérni, minden magyar ember érdekében, de különös tekintettel a jövő generációja számára

– nyilatkozta.

Ezért úgy döntöttem, hogy csatlakozom az LMP – Magyarország Zöld Pártjához.

Döntésem oka egyrészt az volt, hogy beláttam,magányos harcosként elértem a határaimat, másrészt az LMP a kezdetektől támogatott a jó szándékú, önzetlen törekvéseimben, harmadszor a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés szintén a szívügyem, társadalmi igazságossága, embersége, emberhez közelisége által

– mondta el.

Szólj hozzá!

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.