A DK magyarázatot követel a csótányoktól és egerektől nyüzsgő mosonmagyaróvári családotthon ügyében

Papp László Tamás 2021-11-26 11:07:00
A Szabad Európa internetes oldal közölte drámai felvételeket. Az azokat készítő családot az otthonból minden indoklás nélkül dobták ki a két kisgyermekükkel együtt.

Azonnal kidobták azt a két gyerekes családot egy mosonmagyaróvári családotthonból, akik videóra vették, hogy csótányok és egerek flangálnak a szobájukban. Az intézmény vezetője tagadta, hogy a közösségi médiába feltöltött videók miatt rakták ki a családot, de elismerte a felvételek valódiságát

– adta hírül a szabadeuropa.hu.

A DK közleményben reagált az ügyre, melyet lentebb közlünk:

A Demokratikus Koalíció és a Magyar Liberális Párt közösségét egy emberként háborítja fel, hogy kiszolgáltatott családoknak kell retorziókkal szembesülniük pusztán azért, mert beszámolnak a családotthonokban uralkodó állapotokról.

Az eset jól mutatja, hogy Orbán Viktor képmutató, magát családbarátnak hazudó kormánya a családotthonokat is cserbenhagyta, ahol így emberhez méltatlan, egészségügyileg veszélyes körülmények között kell kisgyermekes családoknak élniük.

Ezért a DK és a Liberálisok felszólítják Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli minisztert, hogy kezdeményezzen azonnali vizsgálatot a mosonmagyaróvári családotthon ügyében és adjon átfogó tájékoztatást a legelesettebb családokat fogadó intézmények állapotáról országszerte.

dr. Bősz Anett 

A DK frakcióvezető-helyettese, a Liberálisok elnöke, az ellenzék országgyűlési képviselőjelöltje Pest megye 1. választókerületében 

Címlapképünk illusztráció, forrás: Pixabay. 

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.