Vádat emelt az ügyészség a Szombathelyi Médiaközpont korábbi ügyvezetője, Halmágyi Miklós ellen

ugytudjuk.hu 2021-11-22 13:06:00
Csalás bűntettével, sikkasztás bűntettével és hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolják.

2020. februárjában rendelték el a nyomozást a Szombathelyi Médiaközpont ügyében, a hivatalos értesítés szerint visszaélés-gyanús banki tranzakció miatt. A feljelentést Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester tette meg.

Fotó: RTL Klub

A hírek akkor arról szóltak, hogy Halmágyi Miklós a cég akkori ügyvezetője egy kegyeleti szolgáltatást és két alkalommal magánúton igénybe vett szállást fizetett ki a Médiaközpont bankkártyájával. Az ügyvezető szerint a kegyeleti szolgáltatás fizetésénél pár napra rá vette észre, hogy hibázott és a sajátja helyett a céges kártyát használta, ezután pedig visszafizette az összeget.

Az Ugytudjuk.hu most úgy értesült, hogy a Vas Megyei Főügyészség vádemeléssel zárta le a nyomozati szakaszt - ezt maga az ügyészség is megerősítette. 

Mint írták, a Szombathelyi Járási Ügyészség vádat emelt csalás bűntette és más bűncselekmények miatt azzal a férfival szemben, aki egy szombathelyi székhelyű nonprofit cég vezető tisztségviselője volt.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottat csalás bűntettével, sikkasztás bűntettével és hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolja.

A vád szerint a csalással okozott kár 395 ezer 468 Ft, a sikkasztás elkövetési értéke 423 ezer 544 Ft.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni. 

Kerestük Halmágyi Miklóst, azt mondta, hogy ő még hivatalos értesítést nem kapott az ügyről, nyilatkozni pedig nem szeretne.

Szólj hozzá!

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.