Ungár Jakab Péter megfigyeléséről: Bújtatott, középiskolai fiúöltözők szintjén lévő primitív szexizmus, amit a kormánymédia művel

Bazsó Bálint 2021-11-22 15:00:00
Ezúttal Jakab Pétert és asszisztensét figyelte meg a kormánymédia, azt sugallva, hogy több is van köztük, mint munkakapcsolat.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP képviselője is megszólalt a kormánymédia legújabb megfigyelési ügye kapcsán. Mint ismert, az egyik, lejáratásra szakosodott kormányzati bulvárlap azt állítja, hogy Jakab Péter és asszistense hónapok óta titkos viszonyt ápol egy budai lakásban.

"Egyrészt, ha ebben a kormányban még bármi önkontroll vagy tisztesség maradt volna, akkor talán a Pegaus-ügy közepén nem politikusok vélt magánéleti ügyeivel foglalkozna. De ennél is nagyobb probléma az a nem is annyira bújtatott, középiskolai fiúöltözők szintjén lévő primitív szexizmus, mely szerint, ha egy férfi és egy nő együtt mutatkozik, akkor ott csak egy dolog történhetett. És valljuk be a kormánymédia és propagandistái ezt állítják Jakab Péterról és munkatársáról. Az fel sem merül, hogy esetleg munkakapcsolat van közöttük. A normális világban, nem azért alkalmaz egy vezető nőt, mert szexuális kapcsolatot akar vele létesíteni, hanem azért, mert tehetséges. A mostani „ügy" alapján úgy tűnik, hogy ennek az egyszerű állításnak az elfogadásához is kormányváltásra lesz szükség."

- írja Ungár Péter az eset kapcsán.

Megszólalt a Demokratikus Koalíció is. 

Lapunkhoz eljuttatott közleményükben azt írják: 

"Nem szeretnénk tudni, hogy kit szeret a Fidesz bármelyik elnökségi tagja, ha ő nem akarja ezt megosztani velünk. Azt se, hogy hogyan szeretnek. Azt se, hogy mikor. És egyáltalán, nem dolgunk senkinek se a magánéletével foglalkozni. Ellenkezőleg. A közhatalom birtokosaként kötelesek vagyunk a magánélet jogát védeni. Bárkiét. Mindenkiét. Sok baj van szerintünk hazánkkal. Közös bajok. Azokkal kell foglalkoznunk. A többivel nem. El a kezekkel Jakab Péter magánéletétől!"

- írják.

Jakab a lap állításaira Facebook-oldalán reagált. Mint írta:

"A hölgy a kabinetfőnököm, akivel baráti a viszonyom, hisz 2016 óta együtt dolgozunk, a lakásban pedig nem azt csináljuk, amit Borkai, hanem azt, amit a feladataim megkívánnak. Dolgozunk, emberekkel találkozunk, megbeszéléseket folytatunk akár olyanokkal is, akik tartva a rezsimtől, nem szívesen találkoznak velem nyilvános helyen. Hiába, ilyen országban élünk. Ahol az emberek nem mernek politikussal nyilvánosan találkozni, mert attól tartanak, hogy megfigyelik őket. És tényleg. Perelek. Megint."

Ungár Péter lapunk kisebbségi tulajdonosa

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.