A szombathelyi adventi vásár tövében Hende Csaba aktivistái a nem létező 300 milliárd forint sorsáról faggatták a járókelőket

Farkas Bazsi 2021-11-20 11:24:00
Lehet abban bíznak, hogy majd Jézuska meghozza.

Tegnap nyílt meg a karácsonyi vásár Szombathely Fő terén. A forraltbor, a sült gesztenye és a téli holmikat áruló bódék, na meg a körhinta és az óriáskerék sokakat vonzott. De nem csak az árusok és a járókelők voltak kint tegnap este, hanem Hende Csaba konzultációs pultja, a Szombathely 300 is kitelepült.

Ez az a konzultáció, amiben a térség fideszes parlamenti képviselője azt szondázza meg, hogy a helyiek mire költenének el 300 milliárd forintot. Az összeg azonban egyelőre még a kanyarban sincs. 

Ez egy olyan virtuális pénz, amit pályázat útján az Európai Uniótól nyerhet el Szombathely. 

Fotó: Farkas Bazsi

Csakhogy ha a város eredményesen is pályázna, ahhoz Hendének lenne a legkevesebb köze. De ez sem zavarja abban, hogy ő közben úgy tegyen, mintha ez a pénz rendelkezésre állna, és csupán azt kell eldönteni, hogy hova költse el azt az önkormányzat.

Illés Károly a Fidesz-KDNP frakcióvezetője nemrég szerkesztőségünknek ismerte el, hogy ez egyelőre egy lehetőség, és ez a pénz nem áll a város rendelkezésére, hanem pályázati úton érkezhet meg az Európai Uniótól.

Ez azonban egy cseppet sem zavarta tegnap az aktivistákat abban, hogy arról faggassák a járókelőket:

Ön mire költené el a Szombathelyre érkező 300 milliárd forintot?

Adathalászat lenne?

Hende Szombathely 300 konzultáció kapcsán az Éljen Szombathely! Egyesület közel két hete egy közleményt adott ki. Azt írták, hogy szerintük csupán adathalászatra alkalmas a Hende konzultácija, másra nemigen.

A Vas megyei LMP is közleményt adott ki. Ők azt írták, hogy Hendének leginkább arról az 1 milliárd 380 millió forintról kellene konzultálnia, amit kompenzációként nem tudott Szombathelynek visszaszerezni. 

Szólj hozzá!

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.